sobota 23. června 2012

Dragon Age 2

Tento blog by potřeboval pár recenzí na zvednutí úrovni. Také by potřeboval nějak vyjádřit mou náklonost k hrám. A možná, ale opravdu jenom možná by to vyřešila nějaká recenze na hru. Ale já řekla: „Ne!“ Jsem totiž líná a bezcílné fangirlingování je mnohem zábavnější než snaha o seriózní imidž. Navíc… kdo by na růžovém blogu s pegasem hledal serióznost?

Varování:
Je to dlouhé
Obsahuje to spoustu spoilerů
Naházela jsem tam 6 fanartů a jedno video

1. Představ nám svou postavu. Jak vypadá a jaké je její přesvědčení?


Seznamte se s Lizbeth Hawke. Je to zrzka se zelenýma očima, jak můžete vidět. To protože všechny moje postavy jsou zrzky se zelenýma očima. A také se všechny jmenují Lizbeth. Ano, já vím, jsem prudce originální. A navíc mi tahle verze obličeje a účesu v černých vlasech přišla strašně podobná Xeně, kteréžto se podobat nechci, děkuji pěkně.

Lizbeth je zmateně dobrá se sklonem vydolovat prachy všude, kde jí to doprovod dovolí. Už jsem se někdy zmínila, že je strašně obtížné být hodná? A vlastně i zlá? Obvykle hraji za šedý neutrál (je z toho nejvíc prachů, víte), ale v DA to s sebou obvykle nese spoustu problémů, málo odemčených úloh a spoustu společníků, kteří na vás vlastně nemají názor. Život je krutý.

Krom lásky k penězům a laskavosti, která je vynucená kudlou pod krkem, je to také lehce sarkastická osoba, která nenechá na pokoji žádnou sukni, ani kalhoty. („Feynriel? Ten tu s námi není, ale co kdyby ses vyspala se mnou a já mu pak poděkuji za tebe?“)

2. Oblíbená třída?

V DA sérii jsem byla nucena přejít ze svého oblíbeného válečníka na zloděje. Jednak takhle můžu otevírat truhly od začátku a bez nutnosti mít někoho v partě jen proto, že to umí, a druhak proto, že DA válečníci nejsou tak neprůstřelní, jak má bojová taktika vyžaduje. Je to smutné, ale boj se dvěma zbraněmi vypadá cool a tak jsem si zvykla. Je fajn neumírat a být přímo v ohnisku boje <3

3. Nejoblíbenější kouzlo/schopnost/zbraň?

U zloděje je to Assassinate, kterým slabší nepřátele zabijete na první ránu, silnějším utržíte pořádné bolení hlavy. Ochochocho, můj první útok v každém boji. Ještě větší sranda než Twin Fangs *___*

Začátek každého souboje se u mě ale nese i v duchu Firestorm (je něco lepšího než meteoritický déšť nad hlavami vašich nepřátel?) a Hail of Arrows (ano je! Kombinace s deštěm šípů!).

4. Koho jsi obvykle tahal/a s sebou?

Výběr byl těžký a v půlce hry jsem hlavní partu obměnila, takže jsem hrála skoro se všemi.

V prvním aktu to byla Bethany, Fenris a Anders. Bethany mi pak zavřeli do Kruhu, Fenris ještě chvilku vydržel, ale pak jsem ho začala nahrazovat Isabelou, kterou mi neknockoutovali tak často. Anders mi zůstal až do konce hry, jelikož jsem ho zprvu pod vlivem Dragon Age: Awakening měla ráda a pak jsem ho trpěla jakožto jediného použitelného mága, co mi zbyl. Yay -.- Volné místo vyplnil Varric, neb má úžasné kecy a jeho šípové mračno je prostě epické.

Domirine
 5. Kdo si získal tvé srdce? A získal si i tvou věrnost?

Mé srdce si získal Fenris. Jediná osoba, se kterou se mi během prvního hraní nepodařilo spustit romanci, protože se mi u něj body stále negovaly, až zůstaly na neutrálu. A to byl průšvih. Takže jsem nakonec zůstala u Anderse, jelikož se jeho romance otevírala nehorázně roztomilou scénou, v níž se mi hoch vyznává, že je také jen muž a že se nedokáže ovládat věčně <3 V té chvíli jsem si řekla, že možná není tak vtipný jako v Awakeningu, to jeho hnutí za svobodu mágů je lehce otravné a možná asi taky nebude úplně v pořádku, když mi při rozhovorech s ním v hlavě hraje znělka z Esmeraldy. Ale říkala jsem si, že ho přeci nemohli zazdít až TAK moc, ne?

Ke konci druhého aktu mi z něj začalo cukat v oku, na konci třetího mé poslední snahy si cokoliv namluvit vybouchly. Doslova. Nenávidím ho. Nenávidím ho za to, že mi přerušil trojku se Zevranem. Nenávidím ho za to, že jsem kvůli němu přišla o trůn. Strašně, strašně moc ho nenávidím.

Během druhého hraní jsem s Fenrisem. Zakomplexovaný týpek, který za pochodu vytrhává lidem srdce z těla, je oproti posedlému mágovi příjemnou změnou. A ta jeho líbací scéna! <333

A jen proto, že už jsem si vybrala, přeci nebudu zanedbávat ostatní, no ne? No táák, bylo by jim to líto a jako trenér pokémonů bych stála za houby. A přišla bych o skvělé dialogy. A Kirkwallský bordel taky potřebuje vydělávat. A ten roztomilý elf, co se mi nabídl při výslechu? Zrovna přišel o stálou zákaznici, tomu se říká soucit, víme? Navíc Fenrisovi to určitě nevadí. Jistě chápe, že mám své potřeby a ty tři roky bez sexu, které mě podle všeho čekají, nejsou zrovna snadný quest. Mnic, popojedeme…

cherrysplice

6. S kým jsi romanci doslova protrpěl/a?

Viz. Minulý bod. Už jsem se zmínila, že je Anders idiot? A hovado? Zhovadilé hovado, které na konci druhého hraní zabiji a jeho hlavu věnuji Fenrisovi jako zásnubní dar. Nechám ji připevnit na takový ten štít a každý večer se před ní budu ďábelsky smát a užívat si svou pomstu! Mwahahahaha!

7. Kdo byl tvůj nejlepší přítel?

Varric! Trpaslík, který nemá vousy, jehož smysl pro humor je inteligentní, ví, co je to hygiena, a mohla jsem na něj bez obav používat sarkastické odpovědi. Na začátku prvního aktu mi vadilo, že je to trpaslík a má chlupatou hruď. Na konci prvního aktu už mi vadilo jen to, že je trpaslík. V půlce druhého aktu jsem s ním chtěla spát. Takže poučení pro pány: Dobrý smysl pro humor je sakra hodně důležitý o___O

Ne, vážně. Varric je snad jediná normální postava v DA a to včetně mě (Začala jsem si s Andersem, to znamená, že jsem největší magor z nich všech). Navíc to byl také jediný skutečný chlap v partě (hned za ním já a Isabela), protože ty hysterky kolem na mě tedy moc manly nepůsobily. Nemá ani žádné depčičky a traumátka, která bych musela řešit, a jediný průšvih byl s jeho bráchou. Vzhledem k tomu, co mi ale způsobili ostatní společníci, nějaké to zavření v jeskyni vlastně ani nestojí za řeč. A na rozdíl ode mě se okavidně dokázal skamarádovat úplně se všemi o___O

Caiterhe
8. Kdo byl tvůj největší rival?

Při prvním hraní jsem se snažila o Fenrise, což nevyšlo a nikdo další se mi do červena nedostal, takže… ANDERS!!!

9. Tvá nejoblíbenější NPC (nehratelná postava)?

Meredith. Jasně, na konci jí trochu hráblo, ale upřímně, vy se jí divíte? Každý mág, kterého jsem potkala, byl pošahaný vrah. Každý! Já být na jejím místě, nechám je všechny odpravit i bez vlivu nějaké lyriové serepetičky >. < Navíc měla úroveň a i jako šílená plácala míň hovadin, než zatím-normální mágové.

Avinna

10. Koho z NPC bys nejradši zabil/a?

Orsina (což se díky Gacktovi i povedlo). Tak si tak hraji a říkám si, alespoň jeden mág je snesitelný a fakt se snaží. A co ten trotl udělá? Na konci se změní v Abomination, protože se chudáček dostane trochu do stresu, a pokusí se mě zabít. Sakra, já bojovala za tvoji stranu, jestli sis nevšimnul!!

11. Oblíbený pairing, který neobsahuje tebe?

Fenris a Isabela. Ti dva spolu mají tolik sex-appelau, že by se dali použít jako zbraň hromadného ničení. Hoďte je do libovolného města, počkejte půl hodiny a pak tam s armádou nakráčejte. Nikdo se nebude bránit, všichni budou mít moc práce s jinými… věcmi.

Isabela: So what duties did you have? As a slave, I mean?
Fenris: Not this again.
Isabela: I heard that Tevinter slaves are kept oiled so they glisten. Did your master oil you up? Did you glisten for him?
Fenris: I was his bodyguard.
Isabela: Always close at hand. Always within reach. Glistening.
Fenris: You have an entire story written in your head already, don't you?
Isabela: Mmm.

12. Oblíbený rozhovor mezi členy družiny?

A nad otázkou číslo 12 jsem strávila dvě hodiny. Proč? Protože všechny ty zatracený dialogy jsou na netu a jsou úžasné! Jeden se snad nedá vybrat, ta banda je prostě vtipná v jakémkoliv složení a obzvláště některé dvojice vynikají. Za zmínku určitě stojí Isabela/Fenris nebo Isabela/Varric.

Varric: Rivaini, stop looking at my chest. My eyes are up here.
Isabela: But the chest hair...
Varric: Do you know how much I suffer under your gaze? I am a person, not an object!
Isabela: Uh, Varric?
Varric: (Laughs) Just shitting you.

*****
Merrill: You could get another cat, you know. There's one in the Lowtown market with a litter of kittens ready to wean.
Anders: You don't pay attention to templars, Qunari or politics, but you notice kittens?
Merrill: Templars, Qunari, and politics don't meow and attack your feet when you're buying food.
Anders: Are there any tabbies? I'd like a tabby.

13. Oblíbený boss, záporák, kdokoliv kdo stál proti tobě?

Dalo by se říct, že mým nepřítelem byl celý Kirkwall a vzhledem k mentální stabilitě jeho obyvatel to byl nepřítel vcelku šílený. Asi proto jsem měla ráda Arishoka. Byl rovný, měl styl, vzbuzoval ve mně spoustu cenzurovatelných myšlenek a člověk věděl, co od něj může očekávat. A souboj s ním mě jako jediný fakt zvedl ze židle. Když jsem ale vychladla, došla jsem k závěru, že krom toho, že to byl souboj nesmírně dlouhý, byl to také souboj nesmírně vtipný:Tohle jsem prosím poprvé dělala hodinu a půl. Měla jsem málo lektvarů na životy i staminu a jediný útok, který jsem tak používala, byl backstabbing, jelikož jsem na něj nespotřebovala tolik staminy a stihla jsem utéct. Útočila jsem totiž, jen když to hlavou napral do zdi. Zabil mě asi tak 3 útoky před koncem. Znám spoustu sprostých slov.

14. A co ostatní, o nichž jsi ještě nemluvil/a?

Aveline – Ta ženská mě donutila prožít nejtrapnější rande mého života, její balící metody jsou tragické a být tak hodná, aby mě měla ráda, se mi nikdy nedařilo. Občas Donnica lituji. Když jsem ji tak poslouchala, musí mít strašně nudný sexuální život o.O

Merrill – To je moje zlatíčko. Mám ji z party asi nejradši a přezdívám ji Králíček. Je roztomilá a přihlouplá přesně tím způsobem, který mě dostává do kolen, takže jsem ji za její krvavou magii jen potlapkala po hlavě, za vraždící zrcadlo jí dala bonbón a za nutnost vyvraždění celého elfského tábora jí uňuchňala k smrti (ne vážně, nesnáším elfy). Vždyť kdo by jí něco vyčítal? Podívejte se na ten kukuč! *_*

Varric: It's almost too adorable. Well, except for the evil blood magic thing.
Isabela: The most evil thing Merrill does most days is pick the flowers out of other people's gardens.
Varric: I know, I have to bribe most of the gardeners in Hightown to keep it quiet.

Bethany – Ségra byla skvělá, schopný mág, druhý nejhezčí výstřih hry, inteligentní a hlavně normální. Jenže mi ji po prvním aktu zavřeli do Kruhu a já ji viděla až na konci hry. FML.

Carver – Ten se z logických důvodů během prvního hraní nevyskytoval. Během druhého jsem došla k názoru, že můj první názor je správný – je to rozmazlený spratek a strašně mě těší do něj rýt.

Sebastian – Ten… tam někde byl… Přiznávám, že s ním jsem hrála jen jeho mise. Jednak už tak bylo ve skupině hodně (lepších) lidí a navíc je to snad ještě větší správňák než Eveline. A taky s ním nemůžu mít pořádnou romanci, takže fuck off > .<

15. Scéna, která tě nejvíce dostala (V záporném i negativním slova smyslu)?

To jsem tak na konci třetího aktu skoro urovnala spor mezi !šíleným! mágem a !šílenou! Meredith, už to vypadalo, že válka skončí dříve, než začne a všichni půjdou v klidu domů, když tu najednou… Anders. To hovado vyhodilo do vzduchu jedinou osobu ve městě, která si přála mír mezi mágy a templáři. Chápete to? No chápete to?! *opakovaný headdesk* (To jsem já, jak řvu: „Andersi!“)

16. Oblíbená mise

Expedice do hlubokých cest se mi líbila velice velmi. Zplozenci jsou prostě mnohem lepší nepřátelé než banditi, piráti a šílení mágové.

A když jsem Eveline pomáhala sbalit Donnica, tak to taky stálo za to xDD

17. Mágové nebo templáři?

Na začátku bych řekla, že mágové, protože vliv jedničky. Pak jsem ale začala DA2 mágy potkávat. První mág – A hele, je z něj abomination! Druhý mág – A hele, používá krvavou magii a tvoří si Einsteinovu nevěstu! Třetí mág – A hele, změnil se v super-abomination a chce mě zabít, i když bojuji na jeho straně! Přičemž celou tu dobu posloucháte, jak jsou mágové vlastně strašně neškodní a fajn. Guys, siriusly? -.- Dohrála jsem to za mágy, protože Anders, ale mé srdce patřilo hošanům v lesklé zbroji a Meredith. V současné době tedy hraji za mága, který nenávidí mágy. Stojí mě to méně nervů a ještě jsem cool.

(Chtěla jsem sem dát nějaký epický obrázek Orsina a Meredith, ale internet je plný toho, jak si to ti dva rozdávají. Wtf is wrong with this world? o.O (Edit: Ha!))

Coupleofkooks
 18. To nejlepší na hře?

Romance. Ne, ale vážně. Je to smutné, ale romance jsou asi opravdu to nejlepší, protože jako jediné dávají alespoň trochu smysl. Trochu. Jen musíte pominout fakt, že vaše skupina je parta zakomplexovaných šílenců, kteří mají traumátek až na půdu, takže nejsnazší je opravdu vztah s Merrill, krvavým mágem s vraždícím zrcadlem. Na druhou stranu je jedno, jestli hrajete za chlapa nebo za ženskou, vždycky s vámi půjdou všechny postavy. Rozhodně výhoda oproti jedničce, kde budu muset hrát za chlapa jenom kvůli Morrigan.

A rozhovory s/mezi společníky jsou taky úžasné. Rozhodně doporučuji si je vyhledat na netu.

cherrysplice
 19. To nejhorší na hře?

Neustálý pocit bezmoci. Ať totiž uděláte, co uděláte, dopadne to blbě. Všichni vám umřou, všichni vás nenávidí, všichni se vás snaží zabít a je úplně jedno, jestli hrajete za templáře nebo mágy, jestli jste hodní nebo zlí. Warrion si stěžovala, že je DA2 strašně pesimistická a já jí musím dát za pravdu. Od druhého aktu jsem totiž měla pocit, že jdu do kelu a jediné, co můžu ovlivnit je, jak moc hluboko to bude. Docela rozdíl oproti jedničce, kde jste ze sebe na konci měli dobrý pocit.

A taky ta storka a nepřátelé. Problémy mezi mágy a templáři v jednom městě se opravdu nemůžou rovnat hordě zplozenců, která zaplavila celý kontinent.

20. Jak by podle tebe měla vypadat DA3?

Rozhodně bych se vrátila ke zplozencům a nebo nějakému jinému, ale hlavně globálnímu problému. Lokální záležitost mi přišla spíše jako krok vzad. S Warrion jsme se dále shodly, že Antiva by byla vhodnou lokací už jen proto, že je ten jejich přízvuk prostě sexy <3 A mě osobně by potěšila i nějaká známá postava, kterou by tentokrát třeba nemuseli zmršit, jako to udělali s Andersem. To je asi tak vše.

Upřímně doufám, že to tu někdo z vás hrál. A pokud ano, chci vaše názory! Nejlépe tak, že se rozpovídáte jako já a pak dáte link <3

catmonroe88

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj máš to fakt vtipně *pěkně* napsaný ... spousta názorů sdílím a jak sem to četla tak sem se tu dost smála. Nejvíc mě asi dostalo to

"když tu najednou… Anders. To hovado vyhodilo do vzduchu jedinou osobu ve městě, která si přála mír mezi mágy a templáři. "

:DD

TSal řekl(a)...

Díky!
DA2 byla asi jediná hra, která ve mně doposud roztočila tolik intenzivních emocí. Obzvláště Anderse považuji za jeden z nejtragičtějších omylů svého milostného života. (Real life? Nah, that's for losers... xD)

Anonymní řekl(a)...

DA2 je vyborna hra nekdy se zasmeji nebot z party se tam furt jen dohaduji a popichujou ,ale je fakt ze pokud slo o romanci s Fenrisem tak je to orisek ,nebot on nesnasi magy tak ze pokud dostat Fenrise na sve loze :D tak pri odpovedi magumm se chovat az agrasivne a pak to uz mozna pujde :)

TSal řekl(a)...

Na DA2 je skvělé, že k romanci nepotřebuješ s danou postavou vycházet na přátelské úrovni, protože se tu krom friendship romance vede i skvělá věc - rivalry romance. Prostě jen musíš nasbírat dost procent buď k jednomu nebo druhému. Můj problém s prvním pokusem o Fenrise byl nedostatek procent. Měla jsem ho moc na neutrálu a proto se nespustila >.<
Za sebe rivalry romance doporučuji. Obzvláště s Andersem je taková... uspokojující xD

Anonymní řekl(a)...

NO pokud dostat Fenrise tak jen ze o netahat sebou pokud delate ukoli pro magy delejte fenrisove ukoli a klikejte pri rozhovorech na srdicka a odmena vas nemine :-D

Anonymní řekl(a)...

Andets je tak trochu fanaticke pako, skoda ze nejde rozjet romance s Varrikem ikdyz videla jsem video ale nevim jestli ktomu nepouzili nekaky mod

TSal řekl(a)...

Stopro to byl mode, protože Varric není a ani nebude jednou z možných romancí. Všechny to štve, ale všichni se tak nějak shodují v tom, že nám Bioware alespoň nezničí sny xD

Ten Anders by mě možná tolik neštval, kdyby to v Awakeningu nebyla naprosto epická postava. On a vlastně i Justice. Tohle si ani jeden z nich nezasloužil T_T

Anonymní řekl(a)...

Páčil sa mi tvoj článok, akurát som hladala, ako na Febnrisa pretože to hrám druhý krát za mága takže rozkošný prúser :D

Anders...ani mi o ňom nerozprávaj... Z Awakingu som ho žrala aj keď zas Nathaniel Howe..no :P...
A keď rozprával, že aj on je muž...dostal ma...a potom tie jeho depky...a keď vyhodil tú vežu...ja som vyhodila počítač von z okna. Skoro.

Celé zle. Andersa nechcem vidieť.

Varric je neuveriteľný. Skús kombináciu Isabel a Varric. Neoľutuješ :D Oni majú najlepšie hlášky.
arric: I shit you not, Rivaini, it was this big.
Isabela: There's no way. Impossible! I've had hundreds of those in my hands, and they're never that size.
Varric: Would I lie about something so critical?
Hawke: What are you two talking about?
Varric: We're discussing knives, of course. Well, daggers, technically. I never remember the difference.
Varric: Why? What did you think we were talking about?

Nemajú chybu :D

Príbeh bol inakší, dosť ma to prekvapilo, strašne som sa smiala na začiatku, keď Varric vykresľoval príbeh ako porazii tú háveď a zachránil ich drak.

Bullshit, it not happened :D

Flemeth, tá bola úžasná. Vtipná ako vždy, nahodená a neočakávaná.

Koniec naštval. Či už to besnenie medzi templármi a mágmi, celú hru som sa túžila vrátiť do Fereldenu a ten koniec. Leliana a...vlastne nič viac. Teraz, aby som kupovala trojku.

Andrasta daj mi požehnanie nech to pôjde na mojom počítači :D