pondělí 13. února 2012

Malé ranní povídání

Dnes jsem si šla lehnout o něco málo dřív, jelikož mě z celodenního koukání na seriály bolela hlava. Samozřejmě jsem se ještě hodinu převalovala v posteli a když jsem konečně usnula, tak mě o dvě hodiny později probudila úžasná noční můra. Není nad to, když se vám na pokraji spánku zdá o tom, že jste se zrovna probudili z šílené noční můry a stále v tom snu se pokoušíte usnout, ale brání vám v tom hlasy. Vaši známí, kteří vám sborově říkají, že jste zbyteční a že byste to měli zabalit, random strašlivá sdělení od démonických hlasů, vaše svědomí apod. A nejhorší na tom je, že víte, že se vám to zdá. Že se vám zdá, že se vám zdá, a stejně s tím nemůžete nic udělat. Můj mozek se občas překonává.

A když už jsem byla konečně (definitivně) vzhůru, řekly si mé dýchací cesty, že mi to znovu-usínání moc neusnadní, takže jsem se po hodině převalování zvedla a s noťasem se přestěhovala na gauč. Ach ano, jsem nemocná. Dosedla si na mě rýmička a bolístka v krku. Nemuselo to dojít tak daleko. Byla jsem relativně ok a kdybych dva dny nelezla z domu, tak by to přešlo v podobě pouhého náznaku, ale já se rozhodla v sobotu vyjít na hodinu a něco na mráz, abych si zaprotestovala proti ACTA. Jsem královna stupidních nápadů. Vím to a bohužel to asi jen tak nezměním.

Ale nestěžuji si. Od té doby, co jsem zase nemocná jen jednou, dvakrát do roka, je to fajn. Až moc dobře si pamatuji na poslední rok na škole, kdy jsem byla víc marod než zdravá a rozhodně to není nic, co bych si chtěla zopakovat. A myslím, že mé průdušky, které to tenkrát odnesly nejvíce, se mnou souhlasí.

Když už jsem se ale nachomítla k nachlazení, musím si to patřičně užít. Konečně se můžu celý den válet v posteli, sledovat seriály, nedělat vůbec nic a nevyčítat si to. Tedy když pomineme, že mě po celodenním civění na monitor každý večer bolí hlava, jako kdyby měla explodovat. Brzy svou snahu ale asi přesměruji na knihy, po nichž je touha vyškrábat si oči o něco menší. Seriály totiž dochází.

Poslední dvě řady Supernatural zabity a čeká se na nové díly. Stejně tak dopadl i The Walking Dead, což je jen tak mimochodem skvělá záležitost a rozhodně doporučuji. Brzy se asi dokopu i ke komiksu. Dokoukala jsem i True Blood a musím připustit, že se poprvé vyloženě těším na novou řadu. Erik a Bill spolu začali nějak podezřele vycházet a já došla do stádia, kdy si přeji být Sookie. Jestli je mozek cenou za trojku s těma dvěma, byť jen ve snu, jdu do toho! Navíc se vrátil Král! Jestli je v tomhle seriálu nějaká postava, kterou jsem si fakt oblíbila, tak on. Jasně, Erik je skvělý a všechno, ale spíše jen ve fuck-smyslu. A zbytek nebudu komentovat. Došla jsem k závěru, že se mi ten seriál líbí jen proto, že jsou tam všichni tak totálně strašní, až se jejich nesnesitelnost vzájemně neguje. Jinak si to neumím vysvětlit. Ale Král je jiný, on je úžasný! Je stylový, vtipný a teď navíc nejspíš i vyšinutější než kdy dřív! Doufám, že tam bude víc jak pět minut -.-

Dneska jsem pak dorazila Once Upon A Time, které v současné době také běží, takže jsem si připsala další položku na seznam seriálů, které je nutné průběžně stahovat. A dál už mi zbývají jen Upíří deníky, na které bych se normálně vrhla hned. Jenže kamarádka mi dala echo, že je prý třetí řada lehce ujetá a mně se do toho najednou moc nechce. Ale asi nebude na výběr. Dochází mi seriály s nadpřirozenou tématikou (takže pokud znáte něco zábavného, dejte vědět!)

A abych těch upírů neměla málo, rozečetla jsem Anitu Blakeovou. Warrion se rozhodla, že svoje výtisky prodá, a jelikož jsem si to chtěla už dávno přečíst, tak jsem ji donutila to přivést do Olomouce s tím, že když mě to zaujme, tak si knihy odkoupím. Mám za sebou první díl a pocity jsou rozporuplné. Všichni kolem si to chválili, jaké je to úžasné a kdesi cosi, ale mě to příliš nechytlo. Když jsem knihu odložila, měla jsem problém se k ní vrátit a posledních 60 stran jsem četla víc jak týden. Teď jsem rozečetl druhý díl, tak uvidíme. Něco mi ale říká, že názor nezměním, dokud se nezmění hlavní hrdinka.

Je skvělé, že se autorka snažila Anitu vykreslit jako člověka a ne jako terminátora, ale pravdou je, že mi to její věčné panikaření, strachování se a zvracení leze na nervy. Já chci terminátora. Jsem na ně zvyklá a navíc mají zvyk víc střílet než mluvit. Je to moc fajn zvyk. Jediní, kdo tam imho za něco stojí, jsou Jean-Claude a Edward, což je dost slabé skóre vzhledem k tomu, že minimálně v prvním díle moc nebyli.

Vůbec mám pocit, že jsem na knihy poslední dobou moc náročná. Anita není jediná, která si ode mě odnesla sotva průměrné hodnocení, přestože se na můj reading list dostala jen díky chvále od širokého spektra mých přátel. Konečně jsem dočetla i V temnotě a ani to mě neoslovilo. Ta kniha byla prostě strašně užvaněná a příběhově podle mého neměla navíc, jak povídku. Tady pro změnu chtěla být autorka děsně vtipná a sarkastická, což by jí sice šlo, ale vzhledem k tomu, že tahle snaha zabírala 80% textu knihy, takže jsem příběh musela hledat pinzetou, tak to celé působilo těžce kontraproduktivně. Možná si druhý díl půjčím v knihovně, kdyby ji tahle tendence náhodou přešla, ale kupovat již nejspíš nebudu. Což je dobrá zpráva pro peněženku, jelikož je ta série odporně dlouhá -.-

Mnic, čas jít na kutě. Začíná svítat, tak bych snad mohla usnout. Jak vidíte, upíry mám celkem v krvi.

3 komentáře:

Agniezska řekl(a)...

Chřipku minulý týden jsem trávila s poslední řadou Merlina a se starými díly Doctora Who, ale něco mi říká, že ty se BBC seriálům vyhýbáš. Z toho co vysílá CW TV se kromě Once Upon a Deníků dá dívat na Ringer nebo na Lost Girl, ale obojí je jen zabiják času bez hlubších sdělení, myslím ještě méně hlubších než obvykle. Díky Gacktovi za Sherlocka a jeho fandom.

Bráchové Leandrosovi začali být zajímaví až od Běsnění (3.díl), na druhou stranu jestli Anita nechytla hned od prvního dílu, asi bych ji ani dál číst nezkoušela, i když kvůli Jean-Claudovi se dá přetrpět leccos, třeba i všech 20 knih.

Gladness řekl(a)...

Chm, u V temnotě mě moc nepřekvapuje, že se ti to nelíbilo. XD Já mám tu sérii vážně ráda, jen šestý díl mě teda zklamal, tak doufám, že sedmička bude lepší.

Jéé, taky sleduješ Once Upon a Time? V současné době s Castlem seriál, který sleduju a fakt hodně se mi líbí.
Jen trochu trnu, aby OUaT nezrušili, to mi Amíci s oblíbenými a méně provařenými seriály dělají totiž poměrně často. XD

TSal řekl(a)...

Agniezska: Právě naopak, BBC seriály mám ráda! Bohužel však Merlin a Holmes patří mezi témata, kterých už mám po krk. Jsou všude v milionu verzí x___X
Ale staré díly Doktora nejsou špatný nápad. A Ringer asi taky zčeknu - Sarah Michelle Gellar *.*
Ano, Jean-Cloud by tuhle sérii mohl vytáhnout alespoň na nouzovou četbu, když už není nic lepšího XD

Glad: Líbit se to jen tobě, tak mě to taky moc nepřekvapuje, ale líbilo se to i spoustě dalším lidem, s nimiž mám podobný vkus XDD
Yup, na Tumblr začaly běhat gify s Rumplestiltskinem, tak jsem si řekla, že za zčeknutí nic nedám. Jsem chodící klišé a přiznávám to XD