úterý 7. června 2011

O myších a Myších

Kdesi v dalekém pravěku tohoto blogu by snad měl být nějaký článek o mě jako takové, ale vzhledem k tomu, že pravěk byl docela dávno a tak bude mít daný text informační hodnotu Bible, rozhodla jsem se sepsat něco nového, aktuálnějšího, na co bych hrdě odkázala v levém sloupku pod profilem. Takže tedy…

Kdo jsem?
- Myš – všimněte si velkého písmene, není tam totiž jen tak pro srandu králíkům. Zatímco myši běhají v bludištích a žerou sýr, Myši v bludištích neběhají. Sýr si občas dají, ale bludiště opravdu nemají v lásce. Myši, jakože Myši, totiž raději svůj volný čas tráví plány na ovládnutí světa.

- Bůh – pravda, neustále ignorovaný, zesměšňovaný a s věřícími, kteří jsou na zabití, ale lidé jednou poznají mou božskou sílu. Teď ne, jsem na to moc líná, ale až nebudu, tak budete na nějakou Potopu vzpomínat s láskou -.-

- Otrok – aneb současně současná situace zahrnující mě a rekvalifikaci. Na to, jestli je to lepší než bývalý status „nezaměstnaná,“ se mě zeptejte za půl roku.

Čím jsem byla?
- Úspěšným studentem gymnázia – „úspěšným“ v tom smyslu, že mám maturitu. Pravdou ale je, že ta úžasná známka z češtiny, která mi tam září, mi nadobro zablokovala každou práci, která se nějak točí kolem českého jazyka. Aneb ať žije česká meziválečná poezie, jediná otázka, kterou jsem opravdu, ale opravdu nechtěla -.-

- Neúspěšným studentem japonské a anglické filologie – ten neúspěch spočíval v japonské části. Japonština je zlo. Japonština způsobí, že to váš pud sebezáchovy zabalí, vaše racionální uvažování se zfetuje a vaše inteligence spáchá sebevraždu, aby se na to prostě už nemusela dívat. Jsou dva druhy lidí, kteří studují japonštinu: Blázni, kterým to jde a japonštinu milují, díky čemuž jsou nebezpečnější než Al-Kaida na letišti, a blázni, kterým to nejde, ví, že jim to ničí život a stejně se tam snaží zůstat, v důsledku čehož v budoucnu na místo na dovolenou šetří na psychologa. Dejte na mou radu, nehlaste se tam. Nikdy. Nikdy!
Anglistika na druhou stranu byla skvělá. Pravda, pokud nechcete učit, tak na nic, ale skvělá.

- Blaženou neexistencí – moc bych se do toho stavu chtěla vrátit.

Jaká jsem?
Egoistická, narcistická, protivná, sarkastická a v některých otázkách vysoce nervní, což ze mě dělá hrozbu na životě. Když zmáčknete špatný spínač, uvidíte atomový výbuch. Obvykle si ho ale moc neužijete, takže doporučuji si tuto zkušenost odpustit.
Jinak jsem ale velmi milá, laskavá, vstřícná, úžasná a mou jedinou vadou je přílišná skromnost.

A co dál?
- Plánování ovládnutí světa – Na rozdíl od jiných Myší pracuji jen na jediném plánu a hodlám ho dotáhnout do konce. Je to ženiální plán! Obsahuje akademii plnou bišíků, víceméně nekrvavou cestu k světovládě a epický konec.

- Harém – První věc, kterou si nechám zřídit, až ovládnu svět. Bude velký, všichni mi ho budete závidět, pokud na to budete mít čas, a už mám docela slušný seznam lidí, kteří se v něm budou vyskytovat.

- Život – věc, kterou na mém blogu nehledejte, neb ji nenajdete. Této zbytečnosti jsem se vzdala již dávno. Byť by se občas mohlo zdát, že se ho snažím vzkřísit, nikdy to není na dlouho. Jsem osoba, která všechen volný čas prosedí u netu, civí na seriály, hraje hry, drbe s lidmi, které osobně nezná, jiné lidi, které rovněž osobně nezná, prudí, flamuje (občas xD) a jako jedinou hodnotnou formu komunikace uznává chat a jemu podobné. Babičky už nade mnou zlomily hůl a pravnoučata neočekávají.

Koníčky
- Hudba – Všechno možné. Na vrcholu jsou Buck-Tick a teď když už nemusím dělat zkoušky z japonštiny je zase i začínám poslouchat. Dále: Merry, D, Lady Gaga, Abney Park, Rammstein, Daniel Landa, Fajn rádio, tak trochu kpop, tak trochu jpop, nějaká klasika, taneční hudba

- Literatura – britská literatura, japonská literatura (dá se zvyk nazvat koníčkem?), koštuji ruskou literaturu, fantasy, sci-fi a nejraději jejich mix.
Oblíbení spisovatelé: Roger Zelazny, Jiří Kulhánek, Graham Greene . Dobře našlápnuto má i Pavel Renčín.
Knihy: Strach nad Albrechtovem, Harry Potter, Noční klub, Vrána, Příběh prince Gendžiho, Tajemný Amber, Jonathan Strange a pan Norrell, Vojna a mír, The Parasol Protectorate
Časopis: Pevnost

- Filmy a seriály – anime (Gosick, Hellsing, Cowboy Bebop, Chi’s Sweet Home), Supernatural, Vampire Diaries, Star Trek (vše krom Enterprise a XI), Doktor Who, Labyrinth, filmy s Alanem Rickmanem, Kennethem Branaghem a Johnny Deppem, The Killers, Anna a král, romantické komedie, rozvíjím zálibu v korejských melodramatech.

- Další – nakupování, nejlépe knihy a oblečení. Párty a čajovny, když na to je, což obvykle není. Flákání se a v záchvatu aktivity procházky v parku.

Žádné komentáře: