středa 5. května 2010

Lolita aneb tolerance, fatty-chan a politická korektnost

A je to tu, další článek, který Gladness potvrdí, že lolity jsou jen nesnesitelná pakáž. Fakt za to nemůžu, jen se mi nedaří vymyslet téma, na které by se dalo rozumně psát a který by naši komunitu vychvaloval. V čem bude problém?

Předem chci také upozornit, že vše dole jsou moje názory a pokud s nimi nesouhlasíte, tak si klidně nesouhlaste, ale to je tak vše, co můžete dělat ;)

Dnes si, děti, povíme něco o tom, jak lolity chápou slovo „tolerance“. Mezi normálními lidmi, toto slovo značí schopnost chápat názory druhých a nebránit jim v jejich projevení. Uvědomte si prosím rozdíl mezi vyjádřením „chápat“ a „přijmout za své“, nerada bych se pak potýkala s nějakým slovíčkařením, kteréžto je oblíbenou zbraní našich bojovnic za toleranci.

Některé lolity, o nichž je v komunitě slyšet častěji než často, jelikož mají potřebu se vyjadřovat ke všemu a u všeho projevovat svou vysokou schopnost tolerance, tohle slovíčko ale chápou trochu jinak. Jsou totiž schopny tolerovat jen názory, které jsou v souladu s jejich vlastními, strašlivě liberálními a volnomyšlenkářskými, až to není hezké. Jednoduše řečeno, chtějí být tak osvícené, že se s nimi nemůže rovnat ani Černobyl krátce po výbuchu a jejich názory jsou natolik extrémní, že si o přirozenosti mohou nechat jen zdát.

Jak byste se měli jako správná liberální lolita chovat? Rozhodně si na nikoho netvořte povrchní názory! Je to přeci nepřirozené, že si člověk tvoří prvotní názor, který probíhá na podvědomé úrovni, jen na základě toho, jak člověk vypadá! Vždyť náš mozek vůbec nevyhodnocuje vše neznámé kolem nás na základě již získané zkušenosti a zažitých vzorců, které nemůžeme nikterak ovlivnit, jelikož jsou do nás vtisknuty životem, naším okolím a společností. Vždyť je přeci tak snadné zbavit se předsudků, jelikož je můžeme vědomě a racionálně ovládat!

Pokud mi chce někdo tvrdit, že nemá žádné předsudky, nevěřím mu to, jelikož mozek pracuje určitým způsobem u všech stejně. To jsou, zlatíčka, základy psychologie. Neříkám, že tento prvotní názor, který si vytvoříte, musí přetrvat. V naprosté většině případů je nahrazen zcela specifickým souborem názorů, které si na člověka vytvoříte v průběhu jeho poznávání. A proto osoby známé vnímáme jinak, než osoby neznámé. Pochybuji ale, že se s každým, koho vaše ctěné oko zachytí, zastavíte na kus řeči, abyste si vytvářeli objektivní názor na člověka, kterého již nikdy neuvidíte.

A proto se klidně přiznám – jsem povrchní! A nestydím se za to, moji drazí, jelikož vím, že každý z nás je svým způsobem povrchní, ale někteří mají problém si to přiznat. Asi protože by pak v očích ostatních nevypadali tak radio…osvíceně. Když někoho vidím, vytvořím si na něj názor jen na základě jeho vzhledu a to z prostého důvodů – jiné informace prostě k dispozici nemám. Ať už je tento názor ale jakýkoliv, nebráním se jeho změně, jsem-li donucena nebo chci-li dotyčného poznat víc. Pakliže se ukáže, že můj první dojem z něj byl mylný, podvědomě ho bez přemýšlení postupně nahradím názorem jiným, opodstatněným, vycházejícím ze zkušenosti a týkající se jen té dotyčné osoby.

Pravdou ovšem je, že ne vždy k této změně dojde. Často dojde i k potvrzení prvotního názoru a pak už se jen vyostří jeho hrany, aby se stal opět individualitou v mnou chápaném světě. A dochází k tomu často. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč? Opět se obracím k tomu, jak mozek vyhodnocuje svět kolem nás – na základě zkušenosti, která se opírá o většinové případy. Říká se, že jsou Asiaté pracovití. Asiaté, které osobně znám, takoví skutečně jsou. Říká se, že tlustí lidé jsou spíše veselé povahy. Většina těch, které znám, takoví opět jsou. Neříkám, že jsou takoví všichni. Ale je jejich většina. A to je klíčové.

A takhle, milé děti, vznikají předsudky. Není to nic špatného, pokud se neopíráte jen a jen o ně. Je to prostě jen způsob, jak si váš mozek usnadňuje život.

Podnětem pro článek byla tato debata, pravdou ale je, že chování, které zde některé dívky projevily, si všímám již delší dobu i na jiných stránkách a již dlouho jsem se k němu chtěla vyjádřit. Nyní jsem si řekla, že když teď mám na jednom místě tolik materiálu, tak proč toho nevyužít?

Komu se to nechce pročítat, ve zkratce zde bylo založeno téma lolity – baculky, avšak už z úvodního postu bylo jasné, že se bude hovořit hlavně o tlustých lolitách. Zprvu byla debata poněkud bezvýznamná, jelikož jako vždy, všichni souhlasili s tím, že lolita sluší každému (to je její speciální vlastnost, přeci se nemůže stát, že móda, která kila přidává, by mohla někomu s nadváhou neslušet, že?). Pak se ale ozvala slečna Bella a její komentář podpálil stodolu.

„Drahé slečny a chlapci, ten, kdo říká, že na vzhledu nezáleží, je pokrytec. Samozřejmě, že na vzhledu záleží. Záleží na něm hned při prvním setkání s jakýmkoli člověkem. Záleží na něm i na večírku, kdo si všimne nenápadné holky, která jenom sedí v koutku a je oblečená jako šedá myška? Vzhled je naší vizitkou a podle toho, jak vypadáme, nás prostě okolí hodnotí. Tato skutečnost se v žádném případě nezmění a nikdo s ní nic neudělá.
Nikdo Vám neuvěří, když tu říkáte, že tlustá lolitka se vám bude líbit víc, než hubená.
S láskou, Bella“

Z výše uvedeného textu je vám nejspíše jasné, že jsem se s jejím názorem ztotožnila a podepsala bych se pod něj, chtěla-li bych jakkoliv figurovat v následující „diskuzi“, což jsem ovšem nechtěla, jelikož byť mi na pověsti záleží pramálo, určité tendence si ochránit to málo, co mi zbylo, tu stále jsou.

Slečna Bella však neměla štěstí, jelikož její názor nebyl dostatečně osvícený, tolerantní a vůbec na nebe povznášející, byl téměř všemi krutě zkritizován:

„Podle sebe soudím tebe?
Mám spoustu přátel, kteří se prostě nenapasují do běžných představ o kráse, nicméně ani když jsem je poprvé potkala, neměla jsem potřebu zkoumat, jestli mají ideální postavu, hezký účes nebo zajímavé oblečení. Stejně tak jim bylo docela fuk, jestli mám roští na hlavě, příšerné akné a nemoderní hadry. Samozřejmě nemůžu mluvit za všechny, třeba je dnes zvykem hledat si přátele podle vzhledu, ale u mě tomu tak není.
Mimochodem, pleteš tady dvě odlišné věci dohromady. Mluvilo se o nadváze, nikoliv o šedých nezajímavých myškách v koutku. Ujasni si někdy, o čem mluvíš.“

Ačkoliv si s autorkou tohoto komentáře občas povídám na IRC a nic proti ní nemám, tento komentář nemohu nechat bez povšimnutí, jelikož je to krásná ukázka překroucení. Bella hovořila o posuzování lidí při prvním setkání, o posuzování lidí, které neznáme. Autorka reakce zřejmě neměla, jak na to jinak reagovat, a tak si upravila, co se jí nehodilo a aplikovala to na posuzování lidí, které již dobře zná.  Tedy pokud nepřijde do davu, nerozhlédne se kolem, náhodně neukáže na pět neznámých lidí a na místě je neprohlásí za své přátele.

Bella dále téma trochu rozšířila na vzhled jako takový, nikoliv jen na nadváhu, což je dle mého odpovídající, jelikož nadváha jednak spadá pod vzhled, zásadně ho ovlivňuje a na celé věci naprosto nic nemění. Autorka reakce opět nepochopila, později navíc obezitu zcela vyčlenila jako nesouvisející se vzhledem a odsoudila Bellu za zmatení tématu, třebaže Bella vlastně stále k tématu hovořila. Jen užila jiného, ale stejně sedícího příkladu. Dosaďte si do Bellina komentáře místo šedé myšky nějakou obézní slečnu a schválně, jestli vám za ní hned v představách poběží všichni kluci v okolí.

„A je opravdu fakt, že mě (a mému příteli) se líbí více oplácané holky…“

Další věc, která se v diskuzi naprosto mylně zaměňovala, byl význam slov tlustý a baculatý, případně zaoblený. Politická korektnost je fajn holky, ale skutečný význam slov je důležitější. Takže zatímco Bella použila slovo tlustá, v rámci všeobecně uznávaného názoru, že to je slovo nepatřičné, až snad urážka! (ať žije nazývání věcí pravými jmény), byla postupem diskuze později osočována za to, že se jí nelíbí ani holky oplácané, tedy s normální postavou. Při čtení jsem měla chuť všem dotyčným omlátit slovník o hlavu, aby si zapamatovaly, že slovo „tlustý“ prostě znamená tlustý, něco, co by vás ani ve snu nenapadlo nazvat normální postavou. Čím víc jsem je četla, tím víc mi přišlo, že pod vlivem médií mají zcela pomatené vnímání toho slova, což se mi jen potvrdilo v diskuzi, kterou jsem vedla bokem:

„Mě osobně ani nenapadlo, ze by mohla mluvit o nějakém extrému, protože jsem předpokládala, ze to by tam napsala, takže jsem myslela, ze mluví o "průměrně tlusté" slečně.“

Jak jsem ihned reagovala, průměrně tlustá slečna je furt tlustá, tedy někdo, kdo vypadá jako že je půl života na hamburgerové dietě. Slovo průměrně ten význam prostě neposune, ať se snažíte, jak chcete.

Je smutné, jak lidé přestávají rozumět svému jazyku. Ale to by bylo na jiný článek. Vina bezesporu spočívá na mediích, která upravují naše vnímaní značnou měrou, ale já si i přesto trvám na svém, že slovo „tlustý“ není urážka a nikdy nebylo, je to konstatování faktu, popis a má to stejnou hodnotu, jako když o kytce řeknete, že je zelená. Když ten člověk prostě tlustý je, tak je a to, že budete používat slova, která významově nesedí, na tom nic nezmění.

Jestli si myslíte, že zaměňováním slov zvednete někomu sebevědomí, pak jste na omylu. Komu vadí, že je tlustý, tomu to prostě bude vadit, dokud se jeho situace nezmění (bohužel ne vždy je to možné, ale tak už to prostě chodí). A komu ne, tomu je vaše slovíčkaření ukradené. Copak za chvíli bude společensky nepřijatelné o někom říct, že je chudý, plešatý nebo malý? Kam bychom se to dostali? Nakonec bychom o nikom nemohli říct ani slovo, jelikož vše by bylo urážkou a stejně tak i výmluvné mlčení by bylo chápáno negativně. Jsme ve svobodném státě a máme tu nádhernou výsadu svobodu projevu, tak nám ji neoklešťujte, ale užívejte si jí a važte si jí!

A teď dál:

„Sedni si na postel dej si facku a pak začni přemýšlet cos to tu vlastně řekla za blbost...“

Slečna JAm, a tu tedy jmenuji přímo, jelikož právě ji vidím jako jednu z těch, které nejčastěji praktikuji onu jednosměrnou „toleranci“, se argumenty pro jistotu vůbec nezabývala. Jen doufám, že si takhle nepředstavuje diskuzi na úrovni, protože pak by mi jí začalo být opravdu líto. Na druhou stranu se ale obávám, že kdybych si prošla komentáře třeba pod takovou Zpovědnicí, materiálu, který by vypovídal o jejím chování spíše negativně než pozitivně, by se jistě našlo víc než dost.

Její další komentář:

„Hm po tom, co jsem tu shlédla v příspěvcích se nejspíš urazím....
Můj přítel má 110 kilo.... podle vás je tedy tlustej... Mě se to totiž nezdá.
Je to kovář,správnej chlap a chlap podlě mě má bejt mohutnej...
Většina mých kamarádů má minimálně 90 kilo....“

Pro změnu opět ukazuje její naprostou neschopnost porozumění textu, což mě jen nutí k zamyšlení, proč má neustálou tendenci diskutovat, když není schopná pochopit, co jí druhá strana píše. Celá diskuze, pominu-li zaměňování slov tlustý – oplácaný, se točí kolem tlustých lolit. Dívek, které nemají dva metry na výšku, ale na šířku. A ona se na obhajobu vyrukuje se svým urostlým přítelem. Na to mi prostě rozum nestačí.

A poslední věta, která všechny zvedla ze židle:

„Nikdo Vám neuvěří, když tu říkáte, že tlustá lolitka se vám bude líbit víc, než hubená.“

A ať si kdo chce, tvrdí, co chce, já se pod ní podepíšu! Pokud mi někdo bude tvrdit, že by se mu víc líbila metráková lolita (a o té Bella mluvila) než lolita s normální postavou, tak mu to prostě neuvěřím. Leda by mi dokázal, že má onu sexuální úchylku, která by ho tělesně přitahovala k obézním lidem. Chcete-li si i ale i nadále přesto trvat na svém, pak prosím, ale nevnucujte to i nám, protože je to jen váš problém si přiznat, že nejste tak úžasné, jak se snažíte nám a i samy sobě namluvit.
S láskou, Vaše T‘Sal

13 komentářů:

KatkaSedl řekl(a)...

Z té debaty jsem byla schopná přečíst jen jednu stránku, ale upřímně mi to stačilo.
Nejsem lolita, jsem něco mezi oplácanou a tlustou, nebojím se to říct.

Mám v sobě nutkání(a i zkušenosti) lidi nesoudit podle prvního dojmu, tedy vizuálního, ale to prostě nejde. Už v prvním okamžiku mám z člověka jistý, klidně i negativní pocit. A je jedno kolikrát si v hlavě říkám, že předsudky nejsou správné.

Sama mám kil dost, ale mám takový pocit, že se umím oblékat. Znám dost kluků, co mají rádi tlusté holky. Ale mám takový pocit, že se za každou tlustou neohlídnou, ale jen za tou svojí, kterou již znají i povahově atd atd. (..nebo za podobnými typy? do hlavy jim přeci nevidíme! )

Plus ze druhé strany diskuze. "Jasně, že přehnaná anorexie i přehnaná obezita nejsou zdravé," Jak přehnaná, mírná podváha i mírná nadváha(kterou mám já) již jsou nezdravé, tím myslím, že negativně působí na zdraví (ovlivňují ho). Žádná wikipedie, ani můj názor. Neurolog.

Líbí se mi názor Melody, a když jsem se začetla dál...tak jsem musela přestat, protože se velmi rychle začínám rozčilovat...a to ta debata se mnou nemá nic společného...

Toť vše, co jsem k tomu chtěla říct.
Nějak se ze mě stává pravidelný komentátor tvých příspěvků. Asi potřebuju rozptýlení. XD

Nightie řekl(a)...

Tak mám dojem, že slečny spadly z jahody na znak. Ono se snadno brojí, že "baculky" jsou taky lidi, když je člověk sám v normě a tohle blahosklonné chování místo aby mě uklidnilo, mě jen nutí protáčet oči. A podle mě pro tlusté holky (k čertu s politickou korektností) lolita není. Ale na druhou stranu z vlastní zkušenosti vím, že jsou tu jiné styly, které holkám, jako jsem já, sluší asi milionkrát víc. Ale tenhle článek asi není tak o módě, jako o falešných (ne)předsudcích. Jsem taky dost povrchní. Mám svůj názor na Visualáky a malé upištěné yaoistky, ale jsem ochotna ho změnit. Jenže na začátku vždycky bude nedůvěra a možná ždibec pohrdání. A ač tlustá jsem, tak opravdu tlustý kluk nikdy nebude zdrojem mých erotických fantazií. Možná ten, co mě srazí na kolena svým šarmem :)
A teď závěr: Pod tvůj článek se klidně podepíšu. A slečny by si měly vážně ujasnit pojmy a přestat štěkat na ty, kteří mají dost odvahy vystrčit hlavu z řady.

P.S: taky vám příjde označení fatty-chan na pěst?

Gladness řekl(a)...

Už je to nějakou dobu, co jsem zjistila, že stejně tak špatné jako netolerantnost je rádoby tolerantnost ke všemu a za všech okolností.
Dotyčné slečny jsou toho příkladem. Tolerantnost je krásná věc, ale všechno má své meze. Když jsem tolerarantní, tak to snad neznamená, že si budu lhát do kapsy a tvrdit, že černá je bílá, jen abych černou neranila nebo abych dokázala, jak moc jsem tolerantní a nad věcí.

Stejně tak souhlasím s tím, že každý je svým způsoem povrchní. Jak už jsi napsala, není možné, aby si někoho nového neohodnotila podle jeho vzhledu a vystupování. Nemůžeš si prostě o někom neudělat prvotní obrázek.

Bell řekl(a)...

Tak můžu říct, že s článkem souhlasím, s tím prvním dojmem to mám stejně. Když někoho vidím a neznám ho, tak podle čeho jiného si o něm asi taky můžu udělat obrázek než podle vzhledu? Občas mě třeba napadne i něco ne zrovna hezkého, ale to prostě neovlivním. Když toho člověka kvůli špatného prvnímu dojmu nezačnu hned nesnášet a smát se mu, tak na tom nevidím nic špatného.

No a to srovnávání s tím přítelem mi přišlo docela solidně mimo, chlapi obvykle váží (a taky měří) o něco více než dívky XDD

Pod tu poslední větu „Nikdo Vám neuvěří, když tu říkáte, že tlustá lolitka se vám bude líbit víc, než hubená.“ se taktéž podepisuju. Ano, i silnější holky mohou v lolitě vypadat dobře, ale pokud už je někdo opravdu obézní, tak jen dost těžko ... já na tom byla s váhou fakt špatně (a nejsem na tom úžasně ani teď, ale oproti tomu co bylo to je aspoň o něco lepší XD) a i když jsem sebevíc toužila mít nějaké krásné loli šaty, bylo mi prostě jasné, že výsledek by byl leda k smíchu a že se sebou musím nejdřív něco udělat ... (přemýšlím, že o útrapách s váhou a vzhledem napíšu nějaký článek XD)

Kira Seigi řekl(a)...

Musím s tebou souhlasit.
První dojem je důležitý, já když například uvidím šampona, nejsem nijak uchvácena, ale kdybych ho pak měla blíže poznat, jsem ochotna změnit svůj pohled na něj.
,,To je její speciální vlastnost, přeci se nemůže stát, že móda, která kila přidává, by mohla někomu s nadváhou neslušet, že?"
Doufám, že jsem to pochopila správně a i kdyby ne, ta ironie je tak dokonalá, přesně můj názor. Lolita přidává kila a ne zrovna jedno nebo dvě.
Vadí mi řeči typu: ,,Lolita sluší všem." ,,Hlavně, že se v tom cítí krásně." Není to pravda, krásně si připadat může, ale nebude jí to slušet. Mluvím teď o 100 kilové lolitě apod.
A já sama mám docela dost kilo navíc, ale přeci se nenarvu do něčeho v čem mi buď vylezou špeky nebo mě to dvakrát nezvětší.
Článek byl dlouhý, přečetla jsem ho celý, ale už si nepamatuji na co všechno jsem chtěla odpovědět xDDDD.
Jo už vím. Vadí mi to, že když má někdo jiný názor, je totálně ukamenován a označen za netolerantní osobu.

Anonymní řekl(a)...

Sandie:
Výborně sepsáno, pod to bych se hned podepsala. Občas jsem velmi vděčná za svou aktivní neúčast v těchto dramatech. Každý si mele to svoje a sympatizuje s ostatními, ačkoli každý mluví víceméně o něčem jiném, minoritní zastánci zdravého selského rozumu jsou utiskováni jako netolerantní, pokrytečtí a útoční, ačkoli jen slušně sdělili svůj názor. Ach jo. K těm útočným slečnám bych taky řekla pár slov, kdybych netrpěla dojmem, že prostě rády baví obecenstvo, nicméně reakce jam s tou fackou mě urazila za Bellu, protože jednak neřekla nic urážlivého, jednak je to prostě přehnaná a vulgární reakce. A tedy mne osobně absolutně nezajímá masivita něčího pozadí. Považuju tyhle věci za záležitost jejich vlastníků, ne za svou, a jejich prezentaci nechť si schovají na nějaké soukromé stránky *zděšená* ne, že bych byla takový puritán, ale takhle otevřená sdělení mne docela dost konsternují O.x

Anonymní řekl(a)...

Slečna JAm předně nemá ráda lidi kteří se vyjadřují stylem : "Neříkejte mi, že se vám víc líbí tlustá než štíhlá (respektive dejmetomu normální holka... to jste Pokrytci, když říkáte že ano"
Nemám ráda když se mi do úst vkládají slova která nejsou moje a beru takovéhle "názory" občas osobně... Tento názor mě osobně rozlítil neb slečna není znalá toho s jakými lidmi se kdo baví.

A já osobně mám zkušenost s tím že v kolektivu se bavím dříve se slečnama co mají podobný názor co já a ve valné většině nemají přes zadek míň než 150cm...

pak pokud se někdo podepíše cituji: "s láskou XYZ" čiší z toho pro mě arogance na sto honů, názor beru ale ne takovýmhle stylem.

Když tedy už někam něco pošlu a chci tím vyjádřit negativní kritiku a názor i kdybyb byl sebekontroverznější, dám si bacha na formulace.

A k mému příspěvku... byl to můj názor na ten komentář který tam jistá slečna předvedla...

Jsem svérázný tvor a je mi jasné že se to nemusí spoustě lidem líbit.

Díky za tvé vyjádření...

JAm

Anonymní řekl(a)...

T´Sal, tleskám Ti za tento článek! Já se se slečnami, které se na diskusích takto hádají kamarádím a mám je ráda, ovšem v této diskusi pro mě právě jejich "tolerantní" názory byly prohrávající. Ano, Bella to neřekla moc obratně, ale já s tím souhlasím. Já za sebe. Ne- nelíbí se mi TLUSTÝ holky v lolitě. Líbí se mi v ní holky s pár kilama navíc, když to umí sladit a takzvaně "prodat. A nejvíc se mi líbí hubené.
A vopravdu nevím, co je na tomto názoru tak heretického. Do dskuse jsem se raději nezapojila, protože jsem nenašla vhodná slova a nechtěla se hádat s kamarádkami. Výborně jsi popsalal tu přehnanou "osvícenost"- tahle vlastnost mi není vlastní a radši budu ta netolerantní, která si stojí za svým názorem.
Tolerovat znamená nezabíjet někoho za to, že má jiný názor. Narozdíl od Belly se právě děvčata zachovala netolerantně.
Děkuji Ti za tento článek a podepisuji se pod něj. Nejde v něm vlastně o tlusté/hubené lolitky, ale o to, že jsi zrelativizovala patent na pravdu, který si některé diskutující samy udělily.
A JAm, mě se Tvůj komentář o facce zdál nevkusný a nemístný. Toleruju ho, a Ty toleruj, že si tohle myslím.

Anonymní řekl(a)...

sakra, zapomněla jsem se podepsat: KK =)

T'Sal řekl(a)...

Katka: Jen komentuj (když bude co xD), T'Sal ráda komentíky xD
Jinak, já to taky prve četla jen letmo, jelikož mi rychle stoupala krev do hlavy,. Naštěstí jsem postupně získávala imunitu, jelikož by se těžko lovily podklady pro názory xD

Najt: Je fakt, že být při těle, asi je mi mnohem víc proti srsti to, že mi blahosklonně dovolují lolitu nosit, než kdyby napsaly, že na to prostě nemám tělo a ať táhnu. Člověku hned přijde, jako kdyby mluvili o totálních mrzácích a troskách...

Glad: Dneska se tahle super-tolerantnost ale bohužel dost nosí. Nesetkávám se s ní jen u lolit, byt tam je v koncentrovaném množství. Snad je to snaha vyrovnat se s měnícími se poměry ve společnosti a udržet krok? Kdo ví...
Kéž bych tě měla při sobě, když jsem se hádala s jedním rádoby "filozofem", který si prý nikdy o nikom nevytvořil předsudek *headdesk*

Bell: Všechno je to o soudnosti, ať už by ji měl mít ten, kdo hodnotí nebo hlavně ten, kdo to nosí. Já si se svými stehny a zadkem taky nemůžu vzít minisukni, i když se mi strašně líbí. Je to smutné, ale uvědomuji si, že bych v tom vypadala hrozně a tak volím něco delšího. Svět se kvůli tomu nezboří. To, že se nám něco líbí holt musí ustoupit realitě... jako ostatně se vším.

Kira Seigi: Ano, je to těžká ironie - má oblíbená zbraň. V žádné jiné módě jsem se nesetkala s tím, že by někdo tak zarytě tvrdil, že může slušet každému, jako je tomu v lolitě. Nějak mi uniká, proč zrovna lolita by měla být nějakou výjimkou? Mám normální postavu, ale jakmile si vezmu halenku, která není těsně na tělo (což není žádná) a nadýchanou sukni, vypadám tak o 5 kilo těžší minimálně. Čert to vem, nenosím to denně a špatně na tom nejsem, takže to nevypadá nijak extra děsně, ale u někoho to takhle prostě nefunguje.
Lolity si holt pletou pojmy, to už jsem ukázala v článku. A vztahuje se to i na spojení "Vypadat krásně" - "Cítit se krásně". Mám chuť se jim složit na hodiny češtiny >.<
Yeah, důvod, proč se v komunitě radši moc nevyjadřuji. Mé názory se s jejich shodují málokdy (Gackt ví proč >.<) a takovou odvahu, abych se postavila proti celému kurníku, tu ve většině případech nemám ani já XDD
Jinak, vážím si toho, že jsi to dočetla. Během psaní jsem od spolubydly neustále poslouchala, že to vážně nemusím vydat knižně XDD

Sandie: Troufám si říct, že nemám-li vyloženě špatný den, diskutování mi většinou jde. Bohužel touto vlastností neoplývá každý, kdo rád diskutuje, a tak se vzorec "já o voze, on o koze" objevuji častěji, než by bylo milé. Podle mého je základním problémem fakt, že pro lidi prostě není názor druhého důležitý a tak mu nevěnují ani pořádnou pozornost. Využívají ho jen k prezentaci názoru svého, což je smutné.

JAm: Slečna ale také nikdy nemluvila o tom, kdo se s kým baví, ale o tom, jak kdo vypadá a jaká je reakce, když vidíš někoho neznámého, což jste všichni překroutili k obrazu svému ;)
A pokud jde o tu aroganci a svéráznost, formulace tvých názorů jsou imho kolikrát útočnější než ta Bellina. Jeden by řekl, že sobě podobné tedy budeš rozumět.
A obávám se, že nemůžu souhlasit s tím, že to co jsi napsala byl názor. Názor obsahuje myšlenku a podklady pro ni, což jsem ve větě: „Sedni si na postel dej si facku a pak začni přemýšlet cos to tu vlastně řekla za blbost...“ jaksi nenašla. A proto se mi nelíbil a přišel mi spíše jako bezduchá urážka (opět imho ;))

KK: Jediné, co by se dle mého Bellině formulaci dalo vytknout, byla fráze: "Nikdo Vám neuvěří,..." která snad mohla vyznít trochu útočně, ale zase ne natolik, aby hned bylo potřeba ji uvázat na hranici a upálit. Problém je, že se pak v diskuzi stejně jen řešilo to, co ona vůbec nenapsala a co jí bylo jen neprávem přičítáno.
Jinak, jsem vděčná, že článek alespoň trochu vyzněl, jak jsem chtěla. Nějak jsem se nechala unést onou debatou, jakožto příkladem, a trochu jsem se tématicky posunula. Už se mi to ovšem nechtělo přepisovat ^^;

V každém případě Vám všem děkuji za komentáře \\//_

Anonymní řekl(a)...

YorumiAkihime:

Já se bavím, já se fakt bavím :D Nenapadlo by mě, jaké poklady internet ukrývá ;)Jenom doufám, že řeč nebyla i o mně :D

Jinak, s článkem jako takovým nesouhlasím, přijde mi, že se svým projevem občas dost blížíš lidem, které kritizuješ. Ale pár věcí mě zaujalo, v dobrém i špatném. Třeba ty typizační procedury jsi popsala fakt hezky :)

T'Sal řekl(a)...

YorumiAkihime: Jsem si vědoma, že své názory občas prezentuji značně útočně. Obzvláště tady na blogu, který beru jako svůj osobní prostor, si s tím nedělám hlavu, jelikož je to místo, kde si chci stavit co nejméně limitů. V diskuzi bych to celé nejspíš vyjádřila poněkud umírněněji.
Celkově vzato se ale považuji za velmi tolerantního tvora. Jsem schopna respektovat jakýkoliv názor, dokud mi není vnucován, je podán na úrovni a dotyčný mi dokáže vysvětlit, proč došel k tomu, k čemu došel. Bohužel to ale nebyl případ výše uvedené diskuze.
V každém případě děkuji za chválu/kritiku m^.^m

Otylka řekl(a)...

Jéé :D Na tvůj článek jsem narazila při googlování fatty-chan a můžu jen souhlasit. Spodnička a fatty-chan k sobě prostě nejdou. Úplně mi mluvíš z duše o tom souzení lidí. Když někomu nestojí ani za námahu se ráno učesat, tak to hodně vypovídá...