neděle 23. listopadu 2008

Vy lidi jste prostě divní...

Já to tvrdím furt a tvrdit nepřestanu. Dneska se mi na qipu ozval kdosi, Gacktví odkud se známe, jestli se známe, a prý :
On : Ahoj, co děláš?
Já : Hoja, učím se.
On : A to tě to baví?

Ugz, no to je fakt otázka za všechny prachy, vážně x_X Proč vždycky já T_T


Minulý víkend jsem byla doma. Už po druhé. O první návštěvě jsem se nějak zapomněla rozepsat, však mě znáte. Odkládám, odkládám, až zapomenu. První návštěva domova byla zvláštní. Bylo to tam strašně napjaté a takové divné. Cítila jsem se tam prostě jako cizinec a měla jsem tendenci se o všechno dovolovat. Akorát v sobotu dopoledne bylo fajn, jelikož jsme s máti vyrazily na nákupy a strašně moc utrácely. Odvezla jsem si ale dvoje kozačky, pěknou sukni a růžové papučky na doma, všechno samozřejmě made by Vietnamies, jelikož já musím nakupovat úsporně. Vypadly jsme z města právě, když se tam začali shromažďovat policisté, jelikož se měla toho dne konat první demonstrace proti našim drahým "utlačovaným" spoluobčanům z Janova. Když o tom ale tak zpětně přemýšlím, asi bych tam šla, kdybych měla možnost se znovu rozhodnout. Extrémisty sice nemusím, ale pokud jsou pravičáci jediní, kdo odmítají situaci tam u nás ignorovat, jsem s nimi jedna ruka. Teď ale nemám náladu se rozepisovat o těch chudinkách, co se na nás, spořádaných občanech, přiživují.

Druhá návštěva už byla o dost lepší, jen rozlítanější. Máti se totiž přestěhovala do jiného bytu a tak jsem v pátek a v sobotu pendlovala mezi oběma místy. U máti to byla vcelku pohoda, v sobotu se navíc stavilo i pár známých, takže parádička, a u táty to taky šlo...tedy pokud jsme se se sestrou nějak nezmínily o matce ^.^; Hold to máme teďkon vcelku vtipné.

V sobotu dopoledne se mi ovšem stala jedna nemilá věc - chcíplo mi PC. Tedy, nechcíplo úplně, ale...no popořadě. Se sis jsme tak koukaly v pokoji na netu na jakýsi seriál, když si najednou všimnu, že PC vydává nějaký zvláštní zvuk. Ne výrazný, jen trochu jinak šuměl, než je obvyklé, což jsem samozřejmě poznala jen já, která jsem u něj dennodenně. Řekla jsem si tedy, že ho pak někdy hodím do servisu vyčistit, protože se v teď i hodně často přehříval a dosti hlučel. Koukáme se tedy dál a najednou - vycházel mi z něj kouř! Ne moc a všechno fungovalo, přesně jak mělo, ale i tak to rozhodně nebylo v pořádku. Vzhledem k tomu, že nemám Windows, jak jsme posledně zjistili, děsila jsem se toho, že by se mi něco stalo něco s diskem. Byla bych pak bez OS. Proto jsem PC ihned vypnula a už se ho bála zapnout.
Známí, kteří byli u máti, říkali, že by tam prý mohl chytnout usazený prach a já doufala, že je to pravda a že nebyly napáchány nějaké větší škody, protože nevím, jak bych to před Vánoci poplatila.

Sobotu a neděli jsem bez PC nějak přežila, jelikož jsem lítala po rodině, cestovala a pak víceméně celou neděli prospala, protože jsem byla nějaká mrtvá. V pondělí to ale byl děs. Celý den volný a já tu neměla co dělat. Nemohla jsem si pustit hudbu, vypracovávat si věci do školy, nic. Za ten den jsem přečetla 200 stránek, což je u mě výkon hodný obdivu. K večeru už jsem docela vážně uvažovala o tom, že začnu mlátit hlavou o zeď, abych se nějak zabavila. V úterý naštěstí byla škola. Ano, těšila jsem se do ní, jelikož to znamenalo změnu programu a hlavně pracovní den, během něhož mají v opravnách otevřeno. Na netu jsem tu žádnou opravnu PC nenašla, ale tak jsem si našla prodejnu, že se tam na to zeptám, protože to budou pravděpodobně vědět. Už přede dveřmi té "prodejny" mi bylo jasné, že jsem asi stejně na špatné adrese, ale chtěla jsem jen vědět, kde je tu v Olmu opravna a to by mohli vědět. Oni totiž PC a tak skutečně prodávali a sestavovali, ale dělali to spíše pro firmy.

Vešla jsem tedy do jejich kanclu (ano, skutečný kancl) a vstříc mi vyšel jakýsi postarší pán. Řekla jsem mu tedy, že mám něco s PC a že bych potřebovala nějakou opravnu. On ale namísto toho, aby mi poradil, kde tu nějaká je, řekl, ať mu popíšu, co s tím je, a že tam s tím možná něco udělají o.O Když jsem mu pověděla, že se mi z mého miláčka kouřilo, dostal záchvat smíchu, že to prý ještě neslyšel, ale ať ho prý vybalím. V tu chvíli jsem nevěděla, jestli si ze mě dělá jen dobrý den nebo to myslí vážně, protože jeho chování pro mě bylo lehce urážlivé.
Nakonec jsem tedy noťas vyndala a on si zavolal jakéhosi mladého muže, ať se mi na to podívá. Mladík chudák koukal, cože to po něm chce, což mě moc nedodalo. Samozřejmě s tím na místě nemohl udělat nic, jelikož by se potřeboval dostat dovnitř. Jen vyzkoušel, jestli naběhne systém - naběhl - a jestli nebude cítit spálenina - nebyla. Podíval se mi, jestli ho mám ještě v záruce (neměla jsem) a řekl, že to může poslat na servis od HP, jelikož právě od nich PC mám a s nimi také oni měli uzavřené smlouvy. Když už se tak nabídl a já si to všechno protrpěla, řekla jsem mu, že by mě to potěšilo, jelikož raději zaplatím jen kontrolu než pak spálené součástky. Bylo mi řečeno, že bych do týdne měla mít noťas zpátky, což mě trochu vyděsilo, jelikož já šílela po jednom dni bez něj. Nic jiného mi ale nezbývalo.
Kupodivu se mi ozvali hned druhý den, že už mám notebook zpátky. Prý nic spáleného nebylo a pravděpodobně vážně chytl ten prach, jelikož ho vevnitř bylo požehnaně. Krom toho se tam také prý našly vlasy, což si prý technici vůbec neumí vysvětlit, jak se tam dostaly. No... co k tomu dodat, prostě na mé vlasy nadávají všichni xD Samozřejmě si za to účtovali 600,- Kč -.-

Už ten den jsem si pro něj mohla dojít, ale mě zrovna tenhle týden odpadl Greg a hodinu jsem měla až od tři čtvrtě na pět, zatímco oni tam byli jen do čtyř. Abstinence se ale začala projevovat a tak jsem se nakonec na poslední chvíli rozhodla tam jít. Řekla jsem si, že bude stačit, když vyjdu tak před půl čtvrtou, abych pak na cvika nečekala tak dlouho. Když jsem si v klídku došla skoro k oné prodejně, uvědomila jsem si, že jsem doma nechala papír s potvrzením o tom, že jsem u nich nechala svůj noťas. Tak jsem hodila sprint domů a zpátky na Horní náměstí. Dorazila jsem tam nějak za deset čtyři, totálně mrtvá a splavená, vyplázla 6 stovek a, aniž bych ten zatracený papír vůbec potřebovala, vypadla hezky do zimy. Oželela jsem dalších 60 korun a dala si v Mekáči dvojité kapučíno, jelikož jedině tento božský nápoj mě dokázal dostat do jakžtakž provozuschopného stavu.
Zatímco jsem čekala na cvika, tak jsem dokonale promrzla, protože jsem se při tom běhaní hezky zapotila a pak jsem musela courat v zimě a nakonec v ní i sedět x_X Nakonec jsem se během hodiny ale nějak zahřála (Gackt žehnej vytápěným učebnám!) a zase hodinu kecala před školou s Kavi.
Doma jsem pak nažhavila PC a opíjela se blaženým pocitem, že jsem zase mezi lidmi.

Jinak se možná budu stěhovat. Ne sice do jiného bytu, nýbrž do nového pokoje. Jedna z holek, co bydlí v jednolůžkovém pokoji, se totiž asi bude stěhovat pryč a tak jsem jí dala najevo, že bych si v tom případě ráda vyměnila pokoj, aby s tím počítala a zmínila se našemu realitnímu agentovi. Sice mu pak ještě sama zavolám, ale takhle to bude dle mého lepší. Sice by to byl pokoj o polovinu menší, než mám teď, a o tři stovky dražší (ano, ať žijí prazvláštní aplikace nepřímé úměry), ale já na ten luxus mám a ráda si ho zaplatím. Nějak se mi soužití s Terezou přestává líbit víc jak hodně. Chci mít svůj klid a pořádek, nechci se furt bát, čím ji zase bude moje Šmudlinka obtěžovat a ráda bych se také vyhnula dalším debatám o tom, jak jsem děsně zvláštní. Ono se totiž všeho po chvíli přejí.
Když jsem se ptala oné dívčiny, jak to tedy s tím stěhováním vypadá, naneštěstí řekla, že to ještě není jisté, že se kdosi, kdo s tím měl co dočinění, začal cukat, ale že mi dá do konce listopadu vědět, tak doufám, že to vyjde. Držte mi palce, jina ktu bude na spadnutí vražda! ^.^

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Tak ten stres s PC ti nezávidím, snad to bylo vážně tím prachem a nestane se nějaká katastrofa XD
Ten jednolůžkový pokoj ti přeju, také mám ráda svoje soukromí a být na tvém místě tak ho taky chci XD Tak snad ti to vyjde:)

T'Sal řekl(a)...

No, PC šlape jako nikdy, je krásně tichoučké, že o něm ani nevím, což je setsakra rozdíl oproti tomu hukotu, co byl slyšet i u TV, takže se snad už nic nestane XD
Jo, za tn pokoj se modlím, ale zatím žádné nové zprávy T_T

Ketty řekl(a)...

Vznícený prach v noťasu? FTW? XD to se mi ještě nestalo. Co jsi s ním vyváděla, tahala přes nějaké staveniště? XDD i když je pravda, že u mě v noťasu by se jistě taky našlo spoustu zajímavých věcí, jeden by se pomalu i najedl XD
S tím pokojem držím palce, když nevyjde spolubydlící, tak je to fakt o hubu =_=

T'Sal řekl(a)...

Nevím mno...my ho máme dva roky, ale je dost možné, že bude i starší a fyzická údžba byla minimální, takže asi tak no... xD Chj, mi neříkejte, že jsem jediná, komu se to kdy stalo, já nechci být vždycky něco extra XDD

Mno jo, s tím pokojemto začínám vidět bledě T_T