neděle 13. července 2008

Tokko

Tak jsem se zase dala do sledování anime. Prozatím mám za sebou dvě sérky a dvě další mám rozkoukané. Řekla jsem si totiž, že bych přes léto chtěla dát tak půlku své anime sbírky, což je asi 70 věcí, takže to nejspíš nezvládnu, ale štve mě, že když projíždím svůj seznam, říkám si jen : "Neznám... neznám... neznám..." XDD Takže první věc jménem Tokko.

Tokko je akční záležitost s prvky nadpřirozena. Potenciál to mělo dobrý, ale nakonec to pokazila přemíra humorných prvků a v druhé polovině seriálu pak dvojice hlavních aktérů se svým nelogickým a přecitlivělým jednáním. O tom, že se zase nedočkáte solidního konce nemluvím. Vlastně si ani nejsem jistá, jestli je na tom manga lépe...

Shindou Ranmaru a jeho těžce přiblblá sestra byli jedněmi z několika málo lidí, jež přežili strašlivý masakr v jednom obytném komplexu v Machidě. Jejich rodiče a většina ostatních obyvatel však byla doslova roztrhána na kusy. Případ se ale nikdy nevyřešil a tak se Ranmaru rozhodl začít pracovat u policie a dostat pachatele. Krátce poté co je přeložen do nového oddělení, narazí na jakousi tajemnou sekci TOKKO, která u ostatních oddělení není zrovna oblíbená. Jednak jsou vysoce utajeni a navíc se traduje, že namísto střelných zbraní používají meče.

Brzy zjistí, že to nejsou jen pověsti. Jeho tým se začne potýkat s lidmi ovládnutými jakýmisi zvláštními brouky, pod jejichž vlivem pak trhají své oběti na kousky, a ještě nebezpečnějšími démony. Ti, jak se ukáže, jdou mimo jiné i po přeživších z Machidy. Jde totiž o jakousi legendu. Banda alchymistů vytvořila jistou krychli, jež měla být branou do pekel. Tahle krychle se nakonec rozložila na 108 kousků a aby byla brána zase zavřena, musí se všechny tyto kousky shromáždit a znovu složit. Problém je, že v sobě tyto kousky mají démoni a mimo jiné i ti, co přežili hrozivý masakr na začátku příběhu.
Tokko, složená z těchto "šťastlivců", pak má za úkol tuhle skládačku dát dohromady...

Mno...jak už jsem psala výše, seriál byl skutečně až moc komediální, což se k základnímu tématu vůbec nehodilo. Hlavní zásluhu na tom měla Ranmaruova těžce retardní sestra, pod níž jsme si asi měli představit japonský ideál ztělesněné ženskosti či co, protože jinak si neumím vysvětlit, proč tak nesnesitelné charaktery cpou téměř do všeho.

Oni tady ty ženské charaktery vůbec nezvládli. Sakura Rokujo, hlavní aktérka, do níž se Ranmaru zamiluje a s níž je nějak spojen, je zase taková ta skrytá citlivka, co se snaží působit tvrďácky a nepřístupně. Jediná dobrá věc na ní byl její sexy bratr, ale ten měl dost...nevýznamnou roli XDD

A dále pak Kureha Suzuka, kterou v seriálu uvidíte se zahalenou hrudí asi jen třikrát. Většinou totiž chodí s rozepnutou bundou, pod níž už nemá vůbec nic. Ještě štěstí, že je ta bunda nějaká přilepovací a nehne se ani o kousek, přestože si její nositelka metá salta sem a tam. Stejnou úlohu plní i vlasy v případě, že si musí z nějakého "závažného" důvodu bundu sundat x_X

Takže celkově vzato, jde o takový průměr. Nápad dobrý, ovšem provedení nic moc a charaktery, které mohly být poslední záchranou, zatloukly poslední hřebíček do rakve. Je to tedy věc, na níž se podíváte jednou a pak ji založíte někam, kde se na ni bude vesele prášit, což vám nejspíš ani v nejmenším nebude trhat srdce.

2 komentáře:

Joya řekl(a)...

Ahoj,nemáž prosimtě někde české titulky k tokku?

T'Sal řekl(a)...

Bohužel nemám. Jsem zvyklá na anglinu, tak české titulky vůbec nevedu.