čtvrtek 17. dubna 2008

Za vším hledej Emo?

Pokud jde o mě a o Emo, tak mezi námi není žádný vztah vyjma toho, že oba existujeme na této planetě. Přijde mi ale na hlavu, jak náš tisk neustále šíří své "Chraňte své děti před stylem emo nebo zemřou!" Ne že bych jim do toho chtěla kecat, ale na styl ještě nikdy nikdo neumřel.

Pokud nějaký z těch harantů spáchal sebevraždu, tak to asi musel udělat z jiného důvodu...z nějakého vážnějšího, protože sebevražda je něco, proti čemu se váš pud sebezáchovy bude bránit zuby nehty. Sebevražda není něco, co provedete, protože je to děsně in. Sebevraždu spácháte, když jste úplně na dně nebo to máte v hlavě totálně pošahané. Žádný styl z vás cvoka neudělá. Sekty možná, ale styl ne...Tisk vám však mlátí o hlavu kdejakým zasebevražděným harantem a hlásá: "Za to může emo!" Totéž jsem dneska viděla v jednom článku na stránkách Blesku (sis tam hledala něco specifického a já hodila očkem, kdyby něco XD) :

Stejně jako Veronika, která na webových stránkách několikrát napsala, že skoncuje se životem. Mimo jiné i proto, že se neměla ráda. Nebyla spokojená s tím, co dělá a jaká je.

Fajn...ta holka se nesnášela, nebyla se sebou spokojená. Ještě někdo si myslí, že je totální blbost tohle házet na nějaký styl? Není to spíš tím, že ta dívčina měla sama o sobě nějaký závažný psychologický problém (který tím "mimo jiné i proto, že..." odkázali na druhé místo, jako by to bylo něco nepodstatného"), než že si v bravíčku přečetla "Emo je IN", nasadila rádoby depresivní pohled a hned dostala náladu si zaskákat z okna? Je hezké svádět svou vinu na někoho jiného, abychom nemuseli vidět vlastní chyby a to přesně rodiče takových dětí, jejich okolí a společnost dělá. S námi nic špatného není...my si jen nevšimli, že je trochu mimo..

A tenhle článek mi přijde totálně absurdní! Holka je blbá, nenapadne ji nic lepšího než chtít sešplhat ze sedmého patra dolů, aby se dostala ven, slítne a zase za to může emo, protože její emo-kamarádka, stejně padlá na hlavu (i když ne tak doslovně), kdesi cosi.

Mám to chápat tak, že když teď půjdu, navléknu na sebe lolita šaty a odkrouhnu se, bude z lolity další "spolek sebevrahů"? Nejspíš jo...i když styl vychvalující anorexii by byla trefnější *otrávený pohled*

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Tož to je moc :) zaplatila životem leda tak za to, že byla úplně blbá

Gladness řekl(a)...

Asi tak nejak...

Krom toho, je jen par situaci, ve kterych si dokazu predstavit opravnenou sebevrazdu a ani jedna z nich te nepotka v beznem zivote...

A svadet sebevrazdu na styl? Smesne... *protaci oci v sloup*

T'Sal řekl(a)...

Můj pohled na sebevraždu je trochu jiný. V některých situacích, kdy lze najít jiné řešení, to vidím jako zbabělství, ale jsou situace, kdy jiné řešení není. Kdy se nabízí buď jen smrt nebo pomalý úpadek do bahna, kde ztratíme veškerou hrdost. Pak je to v mých očích jistý druh hrdinství. Mám na tohle podobný pohled jako stoici, řekla bych...poslední způsob, jak zvítězit nad neporazitelným...

Gladness řekl(a)...

Mozna,na ten posledni priklad jsem nepomyslela... To bych asi taky chapala...

Ei řekl(a)...

Co je vlastně EMO?

V moderní době styl lidí, co se vyžívají v tom, když se můžou babrat v břečce sebelítosti a všem vykládat, jak jejich duše propadla temnotě a oni jsou zoufalí ("Jsem tak smutný, podřežu se... ono to tou tupou flaškou nejde, bože... jsem tak smutný, že to nejde!"). Pochybuju, že by se sebevražda dala házet na to, že k nějakýmu děcku někdo příjde a řekne: "Čau, nechceš být smutná?" a to děcko pak vyskočí z vokna.

A k tomu druhýmu s tím prostěradlem - Ehm, už za šťastné doby socialistické děcka toužili po troše vzrušení a tajemství před rodičema, takže se plížili potmě ven. Někteří po živým plotě, žebříku, někteří hold po prostěradlech. S žádným stylem to nemá co dělat.