čtvrtek 3. dubna 2008

Malá soukromá zpráva pro jistou osobu

...aneb co si myslím o jedné osobě, ale také o jí podobných.Když se mě zeptáte, co si myslím o kultech osobností, myslím internetových osobností jako je u nás troufám si říct Pet-chan nebo Taťána Orlovská, nebude se vám můj názor nejspíš líbit. Obzvláště pak patříte-li do jednoho z nich. Proti samotným osobám v popředí těchto kultů nic nemám, oni nemůžou za to, co se občas nalezne mezi jejich "věrnými". Najdou se mezi nimi totiž i tací, kteří jsou ochotni pochválit snad i stopu v blátě, kterou jejich božstvo udělalo, dívají se na ně zcela nekriticky a běda, jak proti jejich božstvu řeknete cokoliv sebeméně negativního. Moc živých ze sporu s takovými zapálenci asi nevyšlo.

Je tu však něco, co nesnáším ještě víc - lidi, kteří si takový kult kolem sebe snaží vytvořit za každou cenu. Za každou cenu se snaží stát známými a těmi, o kterých všichni mluví, na které se odkazuje. Je mi to odporné a dávám vám své svolení mě nakopnout, kdykoliv bych měla tendenci k podobnému chování. A nebojte se použít sílu.

Takoví vám udělí radu nebo něco postnou jen, aby jste se jim za to mohli hluboce uklonit, poděkovat jim, složit oslavnou báseň a pak na vlastní náklady ještě vydali do tisku zprávu o jejich nezměrné laskavosti a štědrosti. Když se toho nedočkají je oheň na střeše. Hned jste ten zlý a nevděčný. Takoví si klidně dovolí na svůj web napsat výčitku těm, kteří nechodí na jejich stránky, což je dle mého vrchol nevychovanosti. Každý webmaster /mistress či blogger/ka by měl být vděčný za to, že se někdo vůbec namáhá si tu stránku otevřít. Alespoň já jsem toho názoru. Možná už jsem ale staromódní...není to jediná věc, která pomalu opouští nepsaná pravidla slušného chování na netu.

Jednu takovou osobu znám, respektive jsem v poslední době začala poznávat její náturu. Začínám se dostávat do stavu, kdy skřípu zuby jen při zvuku daného nicku. Ta osoba sem tuším občas chodí a já doufám, že se pozná, protože já se nestydím za to, co si o ní myslím. Když jsem se danému člověku posledně snažila říct z očí do očí můj názor na něj (jak jen se tedy na netu dá), urazil se a odešel, aniž by mě nechal domluvit. Inu, nemůžete mi nadávat do zbabělců a pomlouvačů.

Teď přímo k tobě, osobo, nevím proč to píšu takhle neurčitě, proč sem prostě nenapíšu tvůj nick. Asi jsem zvědavá, jestli se poznáš nebo ne. V každém případě - Tvé chování se mi ani v nejmenším nelíbí. Nebudu chodit na tvé stránky a nebudu ti posílat vzkazy s urážkami či tak. Ne to ne, ale až se někdy zase setkáme na netu - chodíme na stejná fóra, takže s tím musíš počítat - budu se k tobě chovat podle toho, jaké o tobě mám mínění. Není hezké, je dokonce hodně ošklivé, takže nebuď překvapená a nesnaž si přede mnou hrát na ublíženou. Jestli chceš, mysli si o mě, co chceš, tak jako já o tobě. Na rozdíl od tebe totiž uznávám právo každého na jeho názor.

To je vše, co jsem chtěla.


3 komentáře:

SarahAlex řekl(a)...

Souhlasím, že tyhle kulty osobnosti jsou otřesné - někdy to hraničí až s fanatismem. Strejdo Staline, vidíš to?

Gladness řekl(a)...

Znas moji nevsimavost, takze jsem si zadnych kultu zatim nejak nepovsimla... XDD Nebo je to mozna proto, ze na fora moc nechodim? Kdo vi...

Jinak to s temi strankami, stezovanim si, jak na ne nikdo nechodi... to mi prijde smesne... Samozrejme kazdeho potesi vetsi pocet navstevniku a je mu pro zmenu lito, kdyz ubydou... ale takhle nizce si stezovat? XDD To navstevnika spis tak akorat naprdne, tedy toho normalniho... Navic mi to prijde desne detinske a vubec totalne prastene... x_X Nez si stezovat, tak radeji neco delat proto, aby ti tam chodili.... I kdyz na druhou stranu, nedokazala bych psat na blogu jen o vecech, co se vseobecne libi a jen proto, ze mi tam bude chodit vic lidi... to taky neberu...

Kae řekl(a)...

Každý webmaster /mistress či blogger/ka by měl být vděčný za to, že se někdo vůbec namáhá si tu stránku otevřít. Alespoň já jsem toho názoru. // SOUHLAS . A za sebe reknu,ze budu radsi,kdyz "ke mne" bude chodit mensi pocet lidi,se kteryma si ale budu mit co rict,nez mesicne mit kolem 10 000 a u toho zadny hodnotny komentar - a clovek,se kterym by se dalo mluvit...