čtvrtek 7. února 2008

Devil May Cry

Seriál Devil May Cry jsem stáhla už před pár měsíci, ale po prvním díle jsem to musela odložit a k odloženým věcem se těžko vrací. Když jsem však minulý pátek byla u Hanky a Renaty, přišla na tenhle seriál nebo spíše hru řeč. Holkám se samozřejmě Dante nelíbil, ale vzhledem k tomu, že ani jedna hru nehrála a seriál na tom u nich není o moc lépe, tak to beru s rezervou.

Ke hře jsem se bohužel nedostala a zřejmě ani nedostanu, protože je na Playstation 2 a já vlastním jen jedničku, což mě v poslední době začíná štvát.

Postavy :
Hlavní postavou této anime série (a zřejmě i hry) je poloviční démon Dante, takový ten typický ledově chladný (věčně zadlužený) týpek, jakých je v anime spousta, jehož hlavní prací je ohánění se super velkým mečem vážícím snad sto kilo (ještě že v anime světě neexistuje setrvačnost), párem moc pěkných pistolí a projíždějící se na své velké motorce (moje představa drsných hochů *__*).

Společnost mu od prvního dílu dělá skoro sirotek, malá a děsně roztomilá (rozuměj naprosto zbytečná) dívčina. Nechápu proč v anime pokaždé k těmhle mrazák postavám dávají něco šíleně malého, nevinného a rozkošného (další příklad např. Sesshoumaru a Rin), ale nejspíš jde o nějaké neměnné předem dané pravidlo, proti němuž nic nezmůžu. Patty Lowell mi naštěstí ani moc na nervy nelezla, čehož si nesmírně cením (o Rin se tohle říct nemůže x_X). Vlastně mě pak i bavilo sledovat střety těch dvou, obzvláště pokud došlo na hazardní hry, pro něž Dante měl všechno jenom ne cit a tak pokaždé prohrál.

Později se tam začaly objevovat i jakési dvě ženštiny. Jakási Lady, lidská lovkyně démonů, která se na scéně neobjeví, aniž by po Dantem nechtěla nějakou „laskavost“ nebo vrátit půjčené peníze, a Danteho bývalá parťačka, démonka Trish. Obě jsou si tak trochu podobné – nejvíc je naštvete, když si při boji nedáte pozor a natrhnete jim nové tričko nebo nedej Gackte poničíte účes XDDD

Děj :
Pokud jde o samotný děj, tak ten je poněkud epizodní, což zklame každého, kdo je navyklý na běžné schéma postupně se objevujícího hlavního děje. Ten se tady objeví až v posledních dvou dílech, aby se neřeklo, že se série neukončila nějakým megálně zlým záporákem. Ve zkratce by se tedy všechny epizodní zápletky daly shrnout takhle :
Někdo přijde, přinutí Danteho vzít práci, o níž původně nestojí. Ten jde, zachrání hodné, potrestá špatné, rozseká démony a odejde…s ještě větším dluhem, než měl na začátku ^^;

Závěrem :
Dala jsem dohromady pár kladů a záporů, ale už je to pár dní, takže jsem si na moc věcí nevzpomněla (hlava děravá). I když by se mohlo zdát, že jde o nuda věc, skoukla jsem všech dvanáct dílů na jedno posezení, což mě se nestává, takže zabavit to rozhodně dokáže ;)

Klady
- skvělá animace
- úplně úžasný opening. Nechávala jsem ho u každého dílu proběhnout celý, i když je to jen instrumentálka

Zápory
- chybí pořádný děj
- příliš krátké souboje, skončí dřív, než si je stačíte užít
- tendence vést nejvíc řečí během boje

Žádné komentáře: