středa 16. ledna 2008

Ali Project

Náhodou jsem narazila na novou grupku. Tedy náhodou... Na fóru Visual Kei vypsala Rehnii krátký seznam skupin, které mají zpěvačku namísto zpěváka a daly by se řadit do VK. Zaujalo mě tam, že u jedné skupiny jménem Ali Project napsala, že jdou trochu do lolita stylu, což se nakonec nepotvrdilo, ale rozhodně nelituji, že jsem je zkusila.

Ali Project jsou japonská skupina (překvápko) s vizáží silně inspirovanou aristokratickým stylem. Členy jsou Arika Takarano (zpěvačka, texty) a Mikiya Katakura (hudba, aranžmá). Debutovali v roce 1988 s albem Fantastic Garden (skoro B-T vrstevníci x_X), tehdy si však říkali Ari (Ant) Project. V roce 1992 si změnili jméno na současnou podobu a vydali svůj první singl pod záštitou větší společnosti. Pokud je mi známo, tak fungují do dnes.

Styl jejich hudby : Neo Classical, Progressive Rock, Darkwave, Gothic Lolita (WTF? Možná tak vizuálně a to ještě minimálně x_X)
Jejich raná tvorba se přikláněla k radostnějším, světla plným, svěžejším písním (prostě barvy, kytky a všichni šťastní až do konce života). To se však v posledních letech změnilo a jejich hudba nabrala temnějšího a tajuplnějšího rázu (nemůžu posoudit, překlady textů jsou takřka k nesehnání). Arika Takanaro to označila za jakousi přeměnu Bílé Ali (Shiro Ari) na Černou Ali (Kuro Ari).

(zdroj informací Wikipedie)


Osobně bych řekla, že minimálně ve vizuálním provedení a hudbě (někde jsem ale četla, že se to týká i textů) jsou občas i výrazné prvky tradičního Japonska, což schvaluji všema deseti. Škoda jen, že ne s takovým důrazem jako například u Omnyouzy.

Další věc, která mě zaujala jsou ty jejich údernější refrény proti pomalejšímu zbytku *_*

A nakonec tři klípky (budu šetřit prohlížeče a hodím linky) :


Seishoujo Ryouiki
(...s tím obojkem *_*
Jinak opening k anime Rozen Maiden träumend)

Boukoku Kakusei Catharsis

Yuukyou Seshunka
(...yakuza-girl! XDD)

4 komentáře:

Gladness řekl(a)...

Ta posledni pisnicka je pekna, ale malem me dovedla k silenstvi... Vedela jsem 100%, že jsem ji nekde slysela, v nejakym OP nebo ED, ale nemohla jsem zaboha prijit na to kde.... Nakonec jsem to nevydrzela a musela si zagooglovat... Kdyby to nekoho zajimalo, tak se jedna o 1. ED anime Code Geass....

Anonymní řekl(a)...

Já myslím, že s Lolitou se to spojilo kvůli tomu, že Ali Project dělal písničky k anime Rozen maiden, ve kterém jsou Lolita panenky. To je jediná spojitost, kterou vidím.

Alizbeta řekl(a)...

Já nejsem anonymní herdekXD Jinak musim řict, že jsem si tu skvělě početla ~_^

T'Sal řekl(a)...

Alizbeta: Jsem ráda, že to nebyla ztráta času XD
Jj, taky jsem došla k tomuhle závěru, protože do lolity má Arika dost daleko XD