pondělí 13. srpna 2007

Idol - Lee So-Young

Huh, zase se mi jednou začalo blížit datum spjaté s aktuelkou na BL a tak jsem se musela zamyslet nad tím, co do ní vlastně dám. nějaké yaoi anime bych tu měla, takže to ještě chtělo mangu a shounen-ai, aby byl obsah stránek trochu v rovnováze. Prolítla jsem tedy svůj zrovna započatý seznam mangy, jíž vlastním, hledajíc nějakou věc, která by měla víc jak jeden book. Ha, Idol...kresba mě sice chvilku odrazovala, protože byla taková zvláštní a některé prvky mi v ní vadily (třeba občasné prapodivně provedené vykreslení rtů), ale když se tam mihlo slovo upír, dala jsem tomu šanci. Na konci prologu jsem tím již byla uchvácená. A na začátku první kapitoly jsem zjistila, že jeden z bišíků není bišík, ale bišinka...x_X

Ehm...stává se... prostě čtu moc málo hetero věcí XD Navíc jsem z mangy zvyklá, že tam si dívky s mužem prostě nespletete, jelikož jejich přednosti jsou k nepřehlédnutí. Ale tady, co se týče této...záležitosti...kde nic tu nic XD

Jen málokdy si ženské charaktery oblíbím, jelikož je podle mého Asiati neumí vystihnout, ale Jae, jak se hlavní hrdinka jmenovala, mě prostě uchvátila. Ne tak, že by mě přitahovala, to ne, ale byla mi sympatická. Poté, co jsem zjistila, že je to dívka, tak ještě víc než předtím. Když se mi pak v noci ozvala Glad (...a pak že se zázraky nedějí!...), od níž jsem Modela získala, přitakala, že Korejci zvládají ženské charaktery lépe.

To vedlo ke dvěma závěrům - za prvé se potvrdilo mé podezření, že se nejedná o mangu ale o manhwu - tedy komix původem z Koree (jméno autora jsem za japonské ani nezačala považovat, ale klidně mohl v Japonsku žít), a za druhé - žádné "Asiati nezvládají ženské charaktery", ale jen "Japonci nezvládají ženské charaktery" x_X To jim body k dobru tedy nepřičetlo.

Model pojednává o trochu zvláštním a značně komplikovaném milostném trojúhelníku. Jae je korejskou dívkou, studující v Evropě. Jejím snem je stát se malířkou, k čemuž jí dle jejího názoru může hodně dopomoct její vášeň. Jedna její známá k ní však jednou v noci přitáhne jakéhosi opilého muže s tím, že s ním flirtovala a on to trochu přehnal s pitím. Nemohla ho přeci jen tak nechat v baru a doma na ní čekal přítel či co. Tak ho prostě hodila na krk své přítelkyni. Úplně neznámého muže...Myslím, že už vím, proč nevedu moc přátel a z toho většinu jen přes net XD

V každém případě se z neznámého vyklube sexy egoistický, narcistický upír Michael (myslím, že teď už je všem jasné, kdo se stal mým oblíbencem XD), který ji pak pozve k sobě do svého sídla, aby nakreslila jeho portrét. Zde se setkává s jeho hospodyní Evou, jež by se na první pohled mohla zdát emotivně zcela chladnou, a Kenem, mladíkem, který zde rovněž žije. Ten má v hlavě dle mého tak trochu bordel. Neměla jsem ho příliš v lásce, protože jsem prostě většinu jeho jednání naprosto nepochopila.

Přestože si ji Michael sám pozve, aby mu udělala portrét, nějak se ze začátku nemá k tomu se před ní vůbec ukázat. Jae je velmi zvědavá dívka a proto se svůj volný čas rozhodne věnovat prozkoumávání této usedlosti a životů jejích obyvatel. Čím více se toho však dozvídá, tím více se před ní objevuje otázek. Eva, jak se zdá, má za sebou minulost úspěšné modelky, jež svou kariéru náhle ze dne na den ukončila. Navíc možná je a možná není Kentovou matkou, stejně tak jako Michael možná je a možná není jeho otcem. Ať už je však pravda jakákoliv, Kent Michaela nenávidí stejnou měrou jako Evu miluje. Ta si od něj však drží odstup a Michael se zase ke Kentovi chová vcelku krutě. Vše je ale ve své hlouby mnohem komplikovanější, protože se zde každý snažil chránit každého až se nakonec do svých sítí sami zamotali a teď neví, jak z nich ven. Navíc se zde objeví i jakýsi Adrian - tajemná bytost, která má blízko ke všem třem obyvatelům sídla, přestože ho s každým váže tak trochu jiný vztah.

Do toho všeho pak přišla Jae, jež pro Michaela zřejmě znamená víc, než by si byl ochoten připustit. To samozřejmě neunikne Kentovi, který se chce Michaelovi pomstít a tak na Jae zaměří svou pozornost. Jeho krutá hra se ale obrátí proti němu samému a tak i on musí čelit faktu, že se do dívky zamiloval. Ona sama v tom nemá jasno už vůbec. Michael? Nebo snad Kent? Miluji je oba nebo ani jednoho? Nepociťuje vůči nim náhodou jen lítost?

Tolik otázek a tak nešťastně šťastný konec... Navíc se zde vyskytují mé oblíbené sebedestruktivní vztahy, díky nimž je příběh jako na houpačce. Chvíli se mají fajn a pak bum a jsou tu další slzy a nadávky. Přesně tak to mám ráda.

Žádné komentáře: