čtvrtek 9. srpna 2007

Deštivý pohled z okna

Hudba : Buck-Tick – Tight Rope (2007 verze)

Přestože dnešek vypadal spíš na slunečný den, k večeru se hezky zatáhlo a netrvalo dlouho a spustila se bouřka. Fotřík samozřejmě hned zavelel vypojit všechny PC ze zásuvky, což mi moc nevadilo, jelikož můj notebook vydrží na vlastním zdroji dvě hodiny a net od dopoledne nefungoval. Teď když nemohl můj milovaný ctěný otec hrát, odebral se zpátky do obýváku, díky čemuž jsem měla v pokoji zase klid. Zavřela jsem za ním tedy dveře, roztáhla žaluzie, které mívám většinou zatažené a usadila se na okně, abych se mohla kochat pohledem ven.

Bouřka naneštěstí netrvala příliš dlouho, což mě mrzí, protože dle mého není krásnějšího pohledu, než když temnou oblohu křižují blesky a z nebe padají provazce vody. Stromy se ohýbaly pod náporem větru, až si člověk musel chvíli myslet, že se jisto jistě zlomí, ale nic takového se nekonalo. Chvíli dokonce i padaly kroupy, jež jen umocnily celý ten hluk vyvolaný hromy, dešťovými kapkami narážejícími do oken a hukotem větru.

Jak ráda bych se v takovou chvíli procházela venku! Je to pro mě lákavější než slunný den se svým jemným vánkem a letní vůní. Ta svěžest a lehkost vzduchu během deště mi pokaždé dokáže dodat takové množství energie a touhy něco dělat, tvořit… Ach, kéž by ta bouřka mohla trvat celý den. Jak nádherné by to bylo!

Žádné komentáře: