pondělí 27. listopadu 2006

Gothic Lolita

...aneb co všechno sebou přináší změna šatníku.

Svůj vysněný módní styl jsem měla vždy jasný - musel být svým způsobem roztomilý, ale také provokující a elegantní. Dlouho jsem hledala až jsem nakonec našla. S Gothic Lolita stylem jsem se setkala asi již před rokem v podání Many, kytaristy ze skupiny Moi dix Mois nebo Malice Mizer. Tehdy jsem tomu však ještě příliš nepropadla a tak tahle móda odplula do moře zapomnění spolu s érou Malice Mizer.


Ale ouha, co se hudby týče, tak jsem se před týdnem zase k MdM a MM vrátila (Buck-Tick jistě odpustí) a s nimi se vrátil i Mana, tentokrát s katastrofickými následky (tedy alespoň pro mou peněženku), jelikož jsem se do jeho stylu oblékání zamilovala a začala si říkat, jaké by to bylo v tomhle chodit (a teď nemyslím jen nějaké srazy anime fandů apod. ale obyčejný život). Jak už u mě ale bývá zvykem, když se mi něco líbí, je to pro mě téměř nedosažitelné a ani Gothic Lolita šaty nebyly výjimkou. Nejbližší butik, který vyváží i do zahraničí, je buď v Japonsku nebo USA (teď si nejsem jistá, co je blíž). Přes blog jedné dívčiny (ach ta jména) jsem se právě do jednoho takového net butiku dostala, což byl poslední hřebíček do rakve, jelikož jsem se tam okamžitě zamilovala do jedněch šatů a dlouhé viktoriánské sukně. Šaty si bohužel nemůžu dovolit, ovšem pokud se po mém menším pátrání ukáže, že je to spolehlivý web a poštovné se vejde do tisícovky (vůbec nemám páru, jak se to pohybuje), tak bych právě onu viktoriánskou sukni mohla mít k Vánocům. Co na tom, že k ní ještě nic nemám...časem se zlepší!


Jenže co dál? Při svém kapesném si o nějakých dalších objednávkách ze zahraničí můžu nechat jen zdát...A tak se na mě snesla chmurná myšlenka na brigádu...já zapřísáhlý odpůrce práce začnu makat x_X Mno, co se dá dělat. Aktivovala jsem informační síť (zeptala se matky, aby se zeptala známých) a teď už jen čekám, jestli z toho něco vyleze.

Většina lidí, co jsem tak na netu viděla, si však své šaty šije hezky vlastnoručně. Ani se nedivím, jelikož to zaručeně vyjde mnohem laciněji. Takže se i já budu učit šít. Zrovna si tu na netu stahuji základní střihy, abych měla kde začít, avšak i španělská vesnice by mi byla známější, takže po menší dohodě s matkou a sestřině poznámce o volání ambulance, se začnu pod vedením své milované matky učit šít (já a ruční práce, no to bude něco).Bude to trvat ještě dlouho, hodně dlouho, než si na sebe obléknu své první gothic lolita šaty, ale už se nemůžu dočkat. Jediné čeho se strachuji je mé rychle ochabující nadšení a lenost, ale myslím, že z toho mě docela rychle vyléčí můj stávající šatník, jehož nuda mě začíná ubíjet.

Žádné komentáře: